جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۲
بودجه شهرداری های استان قزوین ۵۲۸ میلیارد تومان است

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: بودجه امسال شهرداری های ۲۵ گانه استان بالغ بر ۵۲۸ میلیارد تومان است که بیشترین اعتبار به شهرداری های قزوین، الوند و محمدیه تعلق دارد.

Print Friendly, PDF & Email

منوچهر حبیبی عصر چهارشنبه در همایش شهرداران استان که در سالن کنفرانس استانداری برگزار شد اظهارداشت: از مجموع یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت استان، حدود یک میلیون نفر معادل ۷۳ درصد جمعیت شهری از شهرداری ها خدمات می گیرند.

وی افزود: ۲۵ شهرداری در استان با درجه های یک تا ۱۲ فعالیت می کنند که بالاترین درجه متعلق به شهرداری قزوین و پائین ترین درجه به شهر سیردان تعلق دارد.

حبیبی تصریح کرد: در سال جاری مجموع بودجه شهرداری های استان ۵۲۸ میلیارد تومان است که شهرداری قزوین با ۳۶۸ میلیارد تومان، الوند با ۴۰ میلیارد تومان و محمدیه با ۲۵ میلیارد تومان در رده های اول تا سوم قرار دارند.

اشتغال ۲۱۵۶ نفر در شهرداری های استان

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآورشد: در حال حاضر دو هزار و ۱۵۶ نفر در شهرداری های استان مشغول کار هشتند و سرانه متوسط شهر داری ها بین ۳۹۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است و متوسط سرانه فضای سبز نیز ۷٫۴۰ سانتیمتر مربع است.

این مسئول بیان کرد: ۲۵ شورای استان هم ۲۲۰ عضو دارد که ۱۵ نفر اصلی و ۶۵ نفر علی البدل هستند که در این میان ۷۶ درصد منتخبان شوراها دارای تحصیلات لیسانس، ۷۱ درصد در سنین کمتر از ۴۵ سال هستند که جوانترین عضو شورا ۲۵ سال و کهنسال ترین هم ۷۶ سال سن دارد.

حبیبی گفت: ۹۲ درصد اعضاء شوراهای اسلامی استان را آقایان و هشت درصد را بانوان تشکیل می دهند که ۳۷ درصد سابقه شورایی دوره های قبلی را در پرونده خود دارند که می تواند در دوره جدید مفید باشند.

معاون عمرانی استانداری قزوین اظهارداشت: در احداث مسکن مهر، شهرداری های محمدیه، آبیک، تاکستان و بوئین زهرا بیشترین همراهی و موفقیت را داشته اند و افزایش سرانه فضای سبز در قزوین، بوئین زهرا و محمدیه بخوبی صورت گرفته است.

این مسئول گفت: همچنین شهرداری های محمدیه، بیدستان و قزوین در جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، توجه به کیفی سازی بناها، رعایت مقررات ملی ساختمان موفق عمل کرده اند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری