جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۲
معاون وزیر کشور خواستار برقراری کارآمدی بیشتر در شهرداری‌ها شد ‌

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: بخش بسیار بزرگی از جمعیت کشور در شهرها زندگی می‌کنند و طبیعتا باید متناسب با نیازهای جامعه شهری، نسبت به حل و فصل مشکلات شهرها اقدام کرد.

Print Friendly, PDF & Email

عرش نیوز:هوشنگ خندان‌دل اظهار کرد: پروژه‌های قطار شهری در ۹ شهر کشور در حال اجرا است که شهرهای اهواز، اصفهان، شیراز، کرج، مشهد،‌تبریز، قم و کرمانشاه از جمله این شهرها هستند.
وی ادامه داد: این شهرها هر کدام با مشکلاتی روبه‌رو هستند و بیشترین مشکلات پروژه قطار شهری آنان در زمینه تامین تجهیزات و واگن است که با تصمیماتی که به تازگی گرفته شده، امیدواریم شاهد پیشرفت خوبی در این پروژه‌ها باشیم.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: پروژه قطار شهری اهواز نیز با مشکل تامین تجهیزات و واگن مواجه است که حل مشکلات این پروژه در اهواز در اولویت‌های ما قرار گرفته است.

خندان‌دل اظهار کرد: شهرداری‌ها نیز اگر مسایل، موضوعات و نیازهای جامعه شهری خود را به درستی شناسایی کنند، می‌توانند اقدامات مهم‌تری را در جهت بهبود فضای زندگی در شهرها انجام دهند.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور عنوان کرد: به طور کلی در شهرهای بزرگ موضوعات حمل و نقل شهری و مسایل زیست‌محیطی برای ما بسیار حایز اهمیت است و سعی می‌شود اقدامات خود را در همین چارچوب سامان دهیم. در شهرهای کوچک‌تر نیز بهبود محیط زندگی مساله‌ای است که باید همیشه مورد توجه قرار داد.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور درباره وضعیت درآمدهای شهرداری‌ها گفت: متاسفانه شهرداری‌ها با دو مشکل عمده مواجه هستند؛ از یک طرف کسانی که در شهرها زندگی می‌کنند باید با پرداخت به موقع حقوقی که به موجب قانون باید به شهرداری پرداخت کنند، موجبات خدمت‌رسانی را برای شهرداری فراهم کنند. باید توجه داشت که شهرداری‌ها بخش بسیار بزرگی از اقداماتی که انجام می‌دهند را از این طریق تامین مالی می‌کنند.

خندان‌دل افزود: از سوی دیگر نیز باید سعی شود در دستگاه اجرایی شهرداری‌ها، کارآمدی بیشتری حاکم شود.

وی گفت: برخی از شهرداری‌ها با تورم نیروی انسانی روبرو هستند، بنابراین لازم است با هم‌فکری و هم‌اندیشی اعضای شورای شهر و شهرداری، تمهیداتی اندیشیده شود که کارآمدی اقدامات شهرداری نمود بیشتری پیدا کند./ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری