جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۲
کسب درجه ۹ توسط شهرداری خمین در آینده نزدیک

شهردار خمین از کسب درجه ۹ توسط شهرداری خمین در آینده نزدیک خبرداد.

Print Friendly, PDF & Email

حسین پاکزاد در جمع خبرنگاران با اشاره به درجه شهرداری ها اظهار کرد: درجه بندی های شهرداری های کوچک ۱ تا ۵ و شهرداری های متوسط ۵ تا ۸ و کلان شهرها و شهرداری های بزرگ ۹ تا ۱۲ درجه بندی می شوند که شهرداری خمین از درجه متوسط عبور کرده و درجه ۹ را کسب می کند.

وی افزود: ارگان شهرداری در ایران دارای ۱۲ درجه است که به میزان بزرگی شهرها، قدمت تأسیس شهرداری، امکانات و منابع و سایر استانداردهای مورد نظر  رتبه شهرداری‌ها از ۱ تا ۱۲ درنظر گرفته می‌شود و هر چه عدد  بیشتر باشد، مطلوب تر است.

شهردار خمین تصریح کرد: هر چه درجه شهرداری یک شهر بالاتر باشد از بودجه‌ی بیشتری برخوردار خواهد بود و امکان اجرای طرح های عمرانی فراهم تر می شود، شاخص های مهمی چون جمعیت، میانگین تفریغ بودجه، موقعیت جغرافیایی و نیز اهمیت سیاسی و اجتماعی از بابت مرکز استان بودن اهمین زیادی در درجه شهرداری دارد.

وی در رابطه با تولید آسفالت گفت: در ده ماهه امسال بیش از ۱۰ تن آسفالت در خمین تولید شده که ۸ تن آن برای معابر شهری استفاده شده و ۲ تن آن برای آرامستان جدید مورد مصرف قرار گرفت.

شهردار خمین افزود: در سال ۷۵ شهرداری نخستین کارخانه آسفالت را در دامنه کوه بوجه افتتاح کرد که تا سال ۸۵ به دلیل ایجاد کردن آلودگی هوا و محیط و نزدیکی آن به دانشگاه آزاد و پیام نور خمین فعالیتی چشم گیر نداشت.

پاکزاد با اشاره به تولید روزانه کارخانه آسفالت خمین گفت: در سال ۸۵ انتقال کارخانه آسفالت با همکاری محیط زیست آغاز شد و به دامه های کوه هفت سواران، ۱۰ کیلومتری شهر منتقل شد و ظرفیت کارخانه و تولید آسفالت آن روزانه ۲۵۰ تن است.

وی افزود: این تنها کارخانه تولید آسفالت در خمین است و امسال به دلیل گرانی قیر و فراورده های نفتی مقدار فروش به صفر رسیده و بیش از ۹۰ درصد این تولید برای روکش آسفالت خیابان ها و برای ترمیم ترانشه ها و فعالیت های عمرانی شهرداری مصرف می شود.

پاکزاد تصریح کرد: به دلیل کمبود فضا قسمت خدمات شهری و معاونت امور شهری و فضای سبز به موتور خانه شهرداری در بلوار بهشتی منتقل شد./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : ,
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری