جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۲
مرگ زیر دماغ بچه‌هایمان رسیده است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه وجود دولت در تهران برای مردم هزینه بر است، اظهار کرد: هیچ دولتی چه قبل و چه بعد از ...

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه وجود دولت در تهران برای مردم هزینه بر است، اظهار کرد: هیچ دولتی چه قبل و چه بعد از انقلاب هزینه بودنش را در شهر تهران به مردم پرداخت نکرده و این در حالی است که دولت‌ها هم از نظر مالی و هم از نظر اخلاقی به مردم تهران بدهکارند.

علیرضا دبیر  در پاسخ به اینکه آیا با انتقال پایتخت به منظور یک راهکار اساسی برای رفع آلودگی هوا بر اساس مصوبه روز گذشته مجلس شورای اسلامی موافقید یا خیر؟ گفت: من از این طرح به صورت ویژه استقبال می‌کنم چرا که وجود پایتخت در تهران برای مردم هزینه دارد و این در حالی است که آلودگی هوا و آلودگی صوتی تنها یکی از هزینه‌های وارده به مردم است. آلودگی هوا

وی افزود: موضوع اساسی این است که ابتدا باید رویکردمان تغییر یابد، یعنی بدانیم که آلودگی هوا به عنوان یک عامل مرگ‌آفرین در یک قدمی زندگی زن و بچه‌هایمان قرار گرفته و پس از این تغییر نگرش بتوانیم برنامه ریزی‌های بعدی را انجام دهیم.

این عضو شورای شهر تهران تعطیلی مقطعی مدارس و پیش دبستانی‌ها را در تهران تنها یک مسکن مقطعی دانست و تاکید کرد: رفع آلودگی هوای تهران یک عزم ملی می‌خواهد و موضوعی نیست که تنها یک دولت از پس آن بر بیاید، این در حالی است که علاوه بر این باید بدانیم تمامی راه‌هایی که تا کنون اجرا شده جواب نداده در حالیکه برخی از شهرهای بزرگ دنیا از جمله لندن سالهای گذشته با چنین مشکلی مواجه بودند و هم اکنون از آن گذر کردند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ادامه داد: مشکل آلودگی هوای پایتخت مشکلی بسیار بزرگ است و نیازمند عزم ملی و برنامه ریزی زمان بندی شده است. وزارت صنعت، معدن، تجارت، راهنمایی و رانندگی، شهرداری تهران، صدا و سیما ، سایر ارگانها و خود مردم باید دست به دست هم داده و با تغییر رویکرد مسئله پیش آمده را برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین سهم آلودگی هوای تهران به دلیل کیفیت بد ماشین‌ها و موتورسیکلت‌هاست اظهار کرد: تمامی مسئولان باید بدانند که جان مردم مهمتر از منافع سازمانی است و رسانه‌ها نیز باید هر روز در این زمینه اطلاع رسانی‌های لازم را انجام دهند تا با ایجاد یک عزم ملی در صدد رفع مسئله پیش آمده برآییم.

دبیر افزود: شورای شهر تهران نیز در برنامه پنج ساله اول و دوم شهرداری تهران آلودگی هوا را به صورت موضوعی مجزا در نظر گرفته تا با نگاهی خاص به آن در راستای بهبود آلودگی هوای تهران گام بردارد./ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری