جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۲
معرفی دومین سرپرست شهرداری آبیک

با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر آبیک و تأخیر در انتخاب شهردار آبیک، یوسف حاجی‌زاده دومین سرپرست شهرداری این شهر معرفی شد.

Print Friendly, PDF & Email

شهر آبیک با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت از شهرهای بخش مرکزی شهرستان آبیک در شمال آزادراه تهران ـ قزوین، مرکز ثقل سه استان تهران، البرز و قزوین و دروازه ورودی ۱۰ استان شمالی و غربی و محور ورودی چهار کشور همسایه به پایتخت است.

با ورود چهارمین شوراهای اسلامی آبیک، ۹ عضو جدید شورای اسلامی متشکل از هشت آقا و یک خانم در ۱۲ شهریور ماه سال جاری برای تغییر در مدیریت شهری در این شهر، به این توافق نظر رسیدند که فرید شریعت پناهی مسئول اداری و کارگزینی و بازرسی شهرداری آبیک را تا تعیین شهردار جدید این شهر به عنوان سرپرست شهرداری معرفی و منصوب کنند.

برای معرفی نخستین گزینه شهردار آبیک، اعضای شورای اسلامی شهر آبیک در جلسه‌ای، بیش از سه ساعت در خصوص معرفی شهردار جدید به فرمانداری به بحث و تبادل نظر پرداخته بودند.

با پیگیری خبرنگار فارس در آبیک مشخص شد هومن طاهری به عنوان شهردار جدید آبیک از سوی اعضای شورای اسلامی شهر آبیک تعیین و به فرمانداری معرفی شده است.

هومن طاهری که سابقه کار در شهرداری را داشت و به عنوان معاون شهرداری محمدشهر استان البرز مشغول بود، در زمان نصرت‌الله مافی یکی از شهرداران پیشین آبیک، معاون شهردار آبیک بوده است.

یادآوری این مطلب ضروری است که ۱۶ نفر از شهرهای مختلف برای سکانداری شهرداری آبیک به شوراهای اسلامی شهر آبیک معرفی شده بودند که اعضای شورای اسلامی شهر آبیک به این نتیجه رسیدند که هومن طاهری را تعیین کنند.

هومن طاهری اصالتاً اهل یکی از شهرستان‌های استان قزوین بود که با کسب هفت رأی از ۹ عضو شورای اسلامی شهر آبیک در هیئت بدوی تعیین صلاحیت و گزینش استانداری قزوین رد صلاحیت شد، ولی در مرحله دوم با کسب پنج رأی و با اصرار پنج عضو شورای اسلامی شهر آبیک مبنی بر تجدید نظر استانداری قزوین معرفی شد که باز هم نتوانست در هیئت تجدید نظر صلاحیت و گزینش استانداری قزوین، آرای اکثریت را کسب کند.

بنابر این گزارش، با رد صلاحیت هومن طاهری از سوی استانداری قزوین، دومین گزینه شهردار آبیک روز یکشنبه سوم آذر ماه سال جاری، با آرای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر آبیک انتخاب و برای تأیید و ابلاغ حکم به استانداری قزوین معرفی شد.

به گزارش فارس، پس از بحث و بررسی برنامه‌های ارائه شده از سوی گزینه‌های مطرح با مناسب دانستن برنامه‌های ارائه شده و تجارب گزینه دوم شهردار آبیک در مسئولیت‌های گذشته شورای شهر، علیرضا امامقلیان شهردار سابق محمودآباد نمونه و مشاور سابق شوراها در استانداری قزوین به عنوان دومین گزینه شهردار آبیک به استانداری قزوین معرفی شده که در زمینه شهرسازی تخصص دارد.

البته ناگفته نماند که چهار عضو شورای اسلامی شهر آبیک به گزینه دیگری غیر از امامقلیان، رأی موافق داده بودند که برای گزینه نخست شهرداری آبیک یعنی هومن طاهری در مرحله معرفی به هیئت تجدید نظر استانداری قزوین نیز پنج نفر از اعضای شورا به طاهری رأی داده بودند و چهار عضو دیگر رأی نداده بودند.

با توجه به گذشت ۱۱۱ روز از رفتن علی یحیی‌پور شهردار سابق شهر آبیک و حضور سرپرست شهرداری اعضای شورای اسلامی شهر و با توجه به تأخیر در اجرای پروژه‌ها، ارائه خدمات بیشتر به مردم و تسریع در امور شهری و شهروندان، خروج شهر از بلاتکلیفی و سر و سامان بخشیدن به وضعیت شهر و شهروندان امید می‌رفت با حضور احمد عجم استاندار سابق قزوین تکلیف دومین گزینه شهرداری آبیک مشخص شود ولی این امر صورت نگرفت و طلسم شهرداری آبیک شکسته نشده و هنوز در حالت تعلیق قرار دارد.

با آرای اکثریت اعضای شورای اسلامی آبیک برای تسریع در روند امورات شهری و شهروندان، یوسف حاجی‌زاده به دلیل داشتن سوابق اجرایی و تجربه کاری در امور اجرایی شهرداری استان‌های آذربایجان شرقی و غربی به عنوان دومین گزینه سرپرست شهرداری انتخاب شد تا بتواند در امورات شهری تسریع بهتر و بیشتری ببخشد.

با ورود مرتضی روزبه استاندار جدید و بومی استان قزوین، انتظار می‌رود در آینده نزدیک، تکلیف دومین گزینه شهرداری آبیک مشخص شود و هرچه زودتر شهردار آبیک انتخاب شود.

البته مردم شهر آبیک هم در انتظار شهردار جدید هستند و می‌خواهند هرچه زودتر طلسم شهردار آبیک شکسته شود و علاوه بر رتق و فتق امور شهری، اعضای شورای اسلامی شهر آبیک نیز مصوبات خوبی را برای شهر تصویب و اجرایی کرده و شهر آبیک را به سمت پیشرفت و توسعه به پیش ببرند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری