جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۲
آموزش ترافیک از نان شب هم برای مردم واجب تر است
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،  وي افزود: امروز درخواست های مردم صرفاً به تأمین نیازهای حمل و نقلی ایشان محدود نشده و توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،  وی افزود: امروز درخواست های مردم صرفاً به تأمین نیازهای حمل و نقلی ایشان محدود نشده و توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی و ایجاد و توسعه زیرساخت هایی به منظور انتقال و ترویج آموزه های شهروندی همچون پارک های آموزش ترافیک نیز از جدی ترین خواسته های شهروندان است.


وی با توضیح وجه تسمیه «هفته ملی حمل و نقل» و لبیک رانندگان به فرمان امام (ره) برای اعزام کامیون هایشان به بنادر جنوبی کشور به منظور تخلیه کالاهای وارداتی، تأکید کرد: همان گونه که جهادگران دیروز اعم از راننده، کارگر، کارمند، مهندس، مدیر و پلیس طی ۸ سال دفاع مقدس به دفاع و پاسداری از مرز و بوم کشور پرداختند، اکنون نیز وقت آن رسیده که تمام مردم و مسئولان با مشارکت یکدیگر تمام توان خود را در راستای بهبود رفتارهای اجتماعی از جمله رانندگی صحیح به کار گیرند.


قوانین کتاب آموزش رانندگی از حافظه اکثر رانندگان پاک شده است


معاون شهردار تهران با اشاره به این که نادیده گرفتن قوانین و مقررات عبور و مرور قابل گذشت نیست و به نوعی زیر پا گذاشتن حقوق دیگران و ظلم به سایر شهروندان تلقی می شود، اظهار کرد: نمی توانیم موضوعاتی را که به فردی آموزش نداده ایم از آن فرد بخواهیم که به آن موضوعات عمل کند، بلکه باید انتظار داشته باشیم آن فرد بر اساس شناخت، درک و باور خود عمل نماید.


مهندس تشکری هاشمی با بیان این که بسیاری از تصادفات کشورمان با علم به احتمال بروز حادثه و بر اساس عدم گذشت و حتی لجبازی دو راننده یا یکی از رانندگان رخ می دهد، اضافه کرد: اغلب رانندگان به کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی به چشم یک آزمون تستی که شب قبل از امتحان آن را می خوانند و بعد از امتحان آن را به بوته فراموشی می سپرند، نگاه می کنند.


وی با تأکید بر این که ایران از نظر آمار کشته های تصادفات به نسبت جمعیت در رده پنجم جهان قرار دارد، خاطرنشان کرد: بروز تصادف حتی در بهترین جاده ها و با بهترین خودروها نشان از ضعف فرهنگی در زمینه رانندگی و عدم توجه به قوانین و مقررات دارد که باعث افزایش تعداد کشته های تصادفات کشور از تعداد شهدای ۸ سال دفاع مقدس شده و بر این اساس می توان گفت هنوز دفاع و جهاد تمام نشده و هر کدام از ما در صحنه های مختلف، رسالت عظیمی برای کاهش این آمار به دوش داریم.


سردار رحیمی: اکثر بی انضباطی ها ناشی از ضعف فرهنگی است


رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز در این مراسم با اشاره به این که باید این واقعیت را بپذیریم که فرهنگ یکی از حلقه های مفقوده در زمینه حمل و نقل و ترافیک است، اظهار کرد: متأسفانه بخش اعظم بی انضباطی هایی که در شهرها و جاده ها شاهد آن هستیم و بسیاری از حوادث رانندگی و انبوه کشته ها و مجروحان و مصدومان ناشی از آن نیز از همین مسأله نشأت می گیرد.


سردار حسین رحیمی با بیان این که رانندگان و راکبان حدود ۷ میلیون دستگاه خودرو و موتورسیکلت در تهران نیازمند آموزش رفتارهای صحیح رانندگی می باشند، افزود: احداث پارک های آموزش ترافیک و استفاده بهینه از این پارک ها توأم با آموزش های پلیس و الزام متخلفان رانندگی به حضور در این دوره  های آموزشی، از جمله راهکارهای ارتقای فرهنگ ترافیک به شمار می آید.


امکان جدید برای آموزش ترافیک به ۲۴ هزار کودک


در این مراسم شهردار منطقه ۱۹ تهران نیز با اشاره به این که پارک آموزش ترافیک این منطقه از اول مهر ماه سال جاری مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفته، گفت: این مجموعه طی این مدت با استقبال خوبی از سوی مدارس رو به رو بوده و ۴ هزار و ۶۶۶ دانش آموز در این مرکز تحت آموزش های ترافیکی قرار گرفته اند.


مهندس رضا نثاری با بیان این که ۲۴ هزار کودک ۴ تا ۱۲ ساله در منطقه ۱۹ سکونت دارند، افزود: قبل از این کودکان این منطقه برای استفاده از پارک های آموزش ترافیک مجبور بودند به مناطق دیگر بروند اما با بهره برداری از پارک آموزش ترافیک منطه ۱۹ کودکان سایر مناطق به این پارک می آیند.


گفتنی است پارک آموزش ترافیک منطقه ۱۹، سیزدهمین پارک آموزش ترافیک شهر تهران و از نظر وسعت دومین پارک بزرگ از نوع خود در تهران است که در جنوبی ترین نقطه پایتخت در منطقه ۱۹ واقع شده که همچون سایر پارک های آموزش ترافیک به صورت رایگان به دانش آموزان خدمات آموزشی ارائه می نماید.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری