جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۲
تک تک اعضای جامعه می توانند در حل مشکلات شهر کمک کنند/در صورت عملیاتی کردن تحقیقات، اداره شهر به صورت علمی و بی نقص پیش می رود
پان دانتون با بیان اینکه تحقیق و پژوهش رکن اصلی انجام امور در همه زمینه هاست، افزود: هر چقدر در این باره هزینه بشود کم است زیرا پژوهش کمک بسیار ...
پان دانتون با بیان اینکه تحقیق و پژوهش رکن اصلی انجام امور در همه زمینه هاست، افزود: هر چقدر در این باره هزینه بشود کم است زیرا پژوهش کمک بسیار زیادی به پیشرفت درست کارها می کند. بنابراین  تحقیق همیشه باید انجام شود.


وی دامه داد: اما یکی از موارد مهم درباره پژوهش این است که تحقیقات را باید در سطح شهر استفاده کرد و آنها را به صورت عملی در شهر اجرا کرد. به نظرم در صورت عملیاتی کردن تحقیقات اداره شهر به صورت علمی و بی نقص پیش می رود.


این پژوهشگر استرالیایی با اشاره به اینکه پژوهش اش در این جشنوراه برگزیده شد، خاطر نشان کرد: در تحقیقی که به این جشنواره ارسال کردم شهر از جهات مختلف زیست محیطی و اکولوژیکی و .. بررسی شد.


پان دانتون معتقد است: همه مشکلات و مسائل شهری را نمی توان از یک منظر بررسی کرد بلکه مسائل شهر باید از جهات مختلف مورد سنجش قرار بگیرد.


وی در پاسخ به این سوال که اولویت هایی که باید امروز در زمینه پژوهش مسائل شهری در نظر گرفت چیست؟ گفت: مشکلات خیلی زیاد و بزرگی در شهر وجود دارد اما به نظر من نباید به اندازه و سایز مشکل نگاه کرد. مردم به بزرگی مشکلات نگاه می کنند و فکر می کنند برای حل آنها نیز باید راه حل های بزرگ ارائه کرد اما سنگ بزرگ علامت نزدن است بنابراین مردم باید با نگاه به مشکلات به دنبال راه حل های معقول و علمی باشند.


وی تاکید کرد: تک تک اعضای جامعه می توانند در حل  مشکلات شهر کمک کنند. در مدیریت شهری نوین باید به همه اعضا به عنوان یک مجموعه بزرگ اطمینان کرد تا به کمک این مجموعه مشکلات به صورت مقطعی حل شود.


وی یادآور شد: در تحقیقم به مفهومی در شهر اشاره کردم که کوچکترین واحد در یک شهر است اما تاثیر آن آنقدر زیاد است که می تواند کل شهر را تحت تاثیر خودش قرار بدهد به طوری که می توان آن را نمونه ای کوچکی از شهر دانست.


وی ادامه داد: در مقیاس محله چون که همه المان های شهر را در خود دارد به راحتی می توان مسائل مدیریت شهری را بررسی کرد. از همه مهمتر پژوهش در محلات به دلیل کوچک بودن واحد محله با مشکلات و پیچیدگی هایی که در سطح شهر وجود دارد، همراه نیست.


وی اظهار کرد: به خاطر کوچک بودن مقیاس محله همه می توانند ایده هایشان را ارائه دهند. افراد تحصیل کرده در شهرها می توانند با علم شان در شهر تغییرات فوق العاده ای را ایجاد کنند و به نظرم برگزاری این جشنواره در واقع تقویت این افراد است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری