جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۲
گلایه عضو شورای شهر بجنورد از تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری بجنورد

عضو شورای اسلامی بجنورد از تاخیر چند ماهه حقوق برخی از کارگران شهرداری بجنورد گلایه کرد.

Print Friendly, PDF & Email

علیرضا باغچقی اظهارکرد: شرایط اقتصادی بسیاری از کارگران شهرداری بجنورد مناسب نیست و شهرداری باید هرچه زودتر برای این موضوع چاره ای بیندیشد. علیرضا باغچقی

نماینده خراسان شمالی در کنگره عالی کارگران کشور تصریح کرد: بسیاری از کارگران شهرداری بجنورد جزو شهروندان کم درآمد هستند که برخی از آنها بیش از چهار ماه حقوقی دریافت نکرده اند.

باغچقی با اشاره به اینکه چند ماه بیشتر تا پایان سال باقی نمانده است، گفت: شهرداری باید براساس قرارداد خود با پیمانکاران رفتار کند و پیمانکاران نیز طبق قراردادی که باکارگران دارند باید در نخستین فرصت حقوق کارگران را پرداخت کنند.

عضو شورای شهر بجنورد افزود: به دلیل نبود شغل مناسب وسرمای زمستانه و همچنین تاخیر در پرداخت حقوق بسیاری از کارگران شهرداری قادر به تامین مخارج زندگی خود نیستند به همین سبب از بانک و اشخاص مقروض شده وبه سختی زندگی خود را می گذرانند.

وی اظهارکرد: بسیاری از کارگران به سبب ترس از اخراج شدن از سوی پیمانکارها لب به گلایه نمی گشایند اما شرایط زندگی برای آنها و خانواده هایشان بسیار سخت شده است.

باغچقی گفت: در دین ما پیامبر بر حقوق وکرامت کارگران بسیار تاکید داشته اند و حتی نقل و قول واحادیثی همچون “بوسه بر دست کارگران” و “پرداخت حقوق قبل از خشک شدن عرق کارگران” نقل شده است.

وی با تاکید بر سخت شدن شرایط زندگی برای کارگرهای شهرداری بجنورد افزود: امیدواریم هرچه زودتر این مشکل رفع شده و خانواده کارگران شهرداری بجنورد به حق و حقوق خود برسند./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری