جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۲
دبیر: تحقق برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران با پایش اطلاعات
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: پایش اطلاعات و در دسترس بودن آن دو رکن اساسی در تحقق برنامه پنج ساله دوم شهرداری است. به گزارش خبرنگار ...

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: پایش اطلاعات و در دسترس بودن آن دو رکن اساسی در تحقق برنامه پنج ساله دوم شهرداری است.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، علیرضا دبیر افزود: بر اساس شش حوزه ماموریتی، بررسی برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران را در دستور کار قرار داده ایم.
وی گفت: هر کمیسیون در حوزه ماموریتی خود برنامه ارائه شده از سوی شهرداری را رصد و در نهایت کمیسیون برنامه و بودجه آن را جمع بندی می کند و برای تصویب به صحن شورا ارائه می دهد.
دبیر با اشاره به کمی بودن برنامه های شهرداری تهران افزود: کمی بودن برنامه یک حسن است، چرا که امکان پیش بینی هزینه و بودجه، برای پروژه ها دارای سهولت بیشتری خواهد بود.
وی همچنین از پایش برنامه ها و اطلاعات به عنوان اهرم نظارتی نام برد و ادامه داد: پایش برنامه ها به صورت دقیق یکی از اهرم هایی است که می تواند ما را در نظارت بر اجرای برنامه ها منطبق بر سند چشم انداز شهرداری تهران یاری رساند.
دبیر افزود: کمیته ای در کمیسیون برنامه و بودجه شکل گرفته که بر اساس سند چشم انداز، راهبرد های اجرایی و بر اساس راهبردها، سیاست های اجرایی و بر اساس سیاست ها، طرح های اجرایی و در نهایت پروژه های عملیاتی را تنظیم می کند که از این طریق امکان پایش برنامه ها بهتر فراهم خواهد آمد.
وی همچنین گفت: با اجرایی شدن این اقدام امکان عدول و انحراف از برنامه در دستگاه های اجرایی نخواهد بود.
دبیر افزود: یکی دیگر از اقداماتی که می تواند در نظارت بر اجرای برنامه ها مفید باشد در دسترس بودن اطلاعات و نیز جامعیت آن است .
وی گفت: کمیسیون برنامه و بودجه به طور جدی به دنبال این است که شهرداری اطلاعات متمرکز و قابل سطح بندی داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری