جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۲
طرح الزام شهرداری تهران به تدوین برنامه عملیاتی
یک فوریت «طرح الزام شهرداری تهران به تدوین برنامه عملیاتی شهرداری مناطق و نواحی با مشارکت انجمن های شورایاری محلات»در جلسه امروز شورای شهر تصویب نشد و به طور عادی ...

یک فوریت «طرح الزام شهرداری تهران به تدوین برنامه عملیاتی شهرداری مناطق و نواحی با مشارکت انجمن های شورایاری محلات»در جلسه امروز شورای شهر تصویب نشد و به طور عادی به کمیسیون ها ارجاع شد.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران درباره برنامه دوم پنج ساله شهرداری گفت: اصلاحات باید طوری انجام شود تا در مدیریت و پاسخگویی شهرداران مناطق خللی ایجاد نکند.
محمد سالاری در جلسه امروز شورای شهر افزود: چون شورای شهر اکنون در حال بررسی برنامه ۵ ساله است و سپس برنامه سالیانه شهرداری تهران را در دستور کار دارد و این برنامه ها به خودی خود زمان بر هستند بنابراین فوریت این طرح معنا پیدا نمی کند.
وی همچنین موافقت خود را با کلیات این طرح اعلام و اضافه کرد :به علت آنکه بودجه سال ۹۳ در سطح مناطق بسته شده است بنابراین پیشنهاد سلب فوریت این طرح را دارم.
اسماعیل دوستی دیگر عضو شورا نیز معتقد است: چون اکنون در حال بررسی برنامه دوم شهرداری هستیم می توانیم نقش مشارکت مردم را در قالب شورایاری ها پررنگ تر ببینم و اکنون نیازی به فوریت این طرح نیست.
مهدی چمران عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به اینکه شرکت شورایاری ها در برنامه ریزی شهری ارزش و اعتباری برای شورای شهر است، خاطر نشان کرد: این موضوع از دو سال پیش در بودجه شهرداری تهران مد نظر قرار گرفت که شورایاران برنامه های خود را در مقیاس محله ارائه کنند، بنابراین اکنون نیز به علت آنکه بتوانند در این دوره همان روال گذشته را ادامه دهند نیاز به مصوبه شورا دارند.
چمران اضافه کرد: شورایاران همچنین می توانند در قالب یک تفاهم نامه برنامه هایشان را ارائه کنند و آن میزانی که مورد قبول شهرداری است و اعتبارات آن را می تواند تأمین کند مد نظر قرار گیرد.
در نهایت این طرح پس از رأی گیری به صورت عادی به کمیسیون های مربوط ارجاع شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری