جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۲
مهلت دو‌هفته‌ای شورا به شهرداری تهران برای مقابله با موش‌ها

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وجود موش های شهر تهران گفت: در این رابطه شورای شهر به شهرداری تذکر داده و قرار است طی مدت دو هفته شهرداری راهکارهای اساسی برای مقابله با این حیوانات موذی ارائه دهد.

Print Friendly, PDF & Email

عضو شورای اسلامی شهر تهران  در گفتگو با خبرنگار شهر خبر با اشاره به وجود موش های شهر تهران گفت: در این رابطه شورای شهر به شهرداری تذکر داده و قرار است طی مدت دو هفته شهرداری راهکارهای اساسی برای مقابله با این حیوانات موذی ارائه دهد. شورای شهر,مهلت دو هفته‌ای شورا به شهرداری برای مقابله با موش‌ها
اقبال شاکری در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به موضوع مطرح شده درباره وجود موش ها و سوسک های شهر تهران در پی زلزله پایتخت اظهار داشت: مقابله با وجود موش ها، سوسک ها و یا حیوانات موذی بر عهده شهرداری تهران است و این امر به عنوان معضلی زیست محیطی به شمار می رود که باید تدابیر جدی تری در رابطه با آن به کار گرفته شود.
این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که چه طرح هایی در شهرداری برای مقابله با موش ها در نظر گرفته می شود، تصریح کرد: در این راستا طرح هایی در شهرداری تهران انجام می شود اما بنده در جریان دقیق این طرح ها نیستم اما روش هایی که به کار گرفته می شود کافی نیست و باید اقدامات بیشتری صورت بگیرد و این معضلی است که باید سریعا فکری برای آن انجام شود.
وی در ادامه درخصوص پیگیری موضوع موش های توسط شورای شهر از شهرداری نیز گفت: چندین بار این موضوع در شورای شهر مطرح شده است اما تا کنون اقدامات اساسی در رابطه با مقابله با آن انجام نشده است.
شاکری  اضافه کرد: همچنین در جلسه هفته گذشته شورای شهر نسبت به مساله موش های تهران و مقابله با آن به شهرداری تذکر داد که طی آن به شهرداری طی دو هفته مهلت داده شد تا روش های کارآمدتر و موثرتری را در مقابله با موش های تهران به کار گیرد و در واقع ضروری است شهرداری گزارشی در خصوص موش های شهر به شورا ارائه کند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به اینکه آماری از نظر تعداد موش های پایتخت وجود دارد نیز گفت: آمار دقیقی از تعداد موش ها و سوسک ها در اختیار نیست. البته تعداد این حیوانات موذی بسیار بوده و تعداد، همان است که در رسانه ها اعلام و شنیده شده است.
گفتنی است، مساله زلزله تهران ابتدای هفته جاری در نشستی خبری مورد بررسی قرار گرفت و طبق آن اعلام شد که احتمال تخریب قریب به ۸۰ درصد بیمارستان‌ها در زلزله تهران وجود دارد و برابر آمارها در سطح تهران، ۷۰ میلیون موش و میلیون‌ها سوسک وجود دارد که در صورت بروز حادثه، این حیوانات موذی به سطح شهر و کنار مردم خواهند آمد.
همچنین بر اساس اعلام شهرداری در چهار ماه اول سال جاری تعداد ۶۶۳۸ قطعه لاشه موش در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران جمع آوری شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری