جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۲
نمایشگاهی از تجهیزات مدیریت بحران به نمایش درمی آید
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ابوالقاسم باقری مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز بعد از ظهر شنبه در نشست خبری با محور برپایی نمایشگاه "تجهیزات مدیریت بحران" در ...


به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ابوالقاسم باقری مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز بعد از ظهر شنبه در نشست خبری با محور برپایی نمایشگاه “تجهیزات مدیریت بحران” در استان البرز به تشریح برنامه های این نمایشگاه پرداخت و گفت:  نمایشگاه تجهیزات مدیریت بحران استان از ۴ لغایت ۶ دی ماه در محل باغ گلهای کرج برگزار می شود.


وی افزود: در این نمایشگاه توانمندی های بومی و داخلی استان در زمینه تجهیزات مدیریت بحران با حضور دستگاه های خدمت رسان همچون؛ هلال احمر، آتش نشانی و اورژانس  در معرض دید عموم قرار می گیرد.


مدیرکل بحران استان البرز ضرورت برگزاری این نمایشگاه را موقعیت خاص جغرافیایی استان ذکر کرد و یادآور شد:  استان البرز به جهت همجواری با پایتخت و قرارگیری در مسیر گذرگاهی کشور یکی از استانهای معین در بحران و حوادث به شمار می رود و  همین امر نیز  ضرورت آمادگی البرز را در بحران ها و حوادث یادآور می سازد.


وی افزود: این نمایشگاه با همکاری سازمانهای تابعه وزرات دفاع و دستگاه های امدادی استان البرز در تالار گلهای پارک شهید چمران کرج برگزار می شود.


مدیرکل مدیریت بحران استان البرز در بخش دیگری با اشاره به اینکه از ۳۰حادثه طبیعی شناخته شده در کشور احتمال وقوع ۲۳ مورد از آنها در این استان وجود دارد، یادآور شد: این درحالی است که البرز به عنوان معین استان تهران در زمان وقوع حوادث احتمالی تعیین شده است.


وی ادامه داد: به همین دلیل وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح برای برگزاری نمایشگاهی از تجهیزات عملیاتی مدیریت بحران در این استان پیشگام شده است.


تهیه نقشه پهنه بندی البرز در دستور کار


به گفته باقری این نمایشگاه با همکاری استانهای تهران، سمنان، قزوین، مازنداران، گیلان و قم برپا می شود.


وی در زمینه تهیه نقشه پهنه بندی دراستان البرز گفت: اکنون تهیه نقشه پهنه بندی استان در دستور کار قرار دارد و بررسی وضعیت زلزله، خشکسالی و سیل از مهمترین اولویت های کاری این اداره کل است.


موقعیت خاص البرز علت برپایی نمایشگاه مدیریت بحران


در ادامه مدیر ارشد وزارت دفاع در استان البرز مصطفی ضمیری نیز هدف از برپایی این نمایشگاه را موقعیت خاص استان البرز، همجواری با پایتخت و اتصال با استانهای غربی و شمال غربی کشور ذکر کرد و گفت: در این نمایشگاه سعی شده ماحصل ابزار آلات و دستاوردهای  وزارت دفاع در مدیریت بحران و حوادث و بلایای طبیعی در معرض دید عموم قرار گیرد.


وی افزود: معطوف ساختن توجه مدیران در تصمیم گیری ها  و داشتن نگاه ملی در چشم انداز مدیریت بحران نیز از جمله اهداف مهم در برپایی این نمایشگاه است.


ضمیری فراهم ساختن زمینه ارائه آخرین دستاوردها، ارتقاء آگاهی عمومی شهروندان، شناخت توانایی های علمی ، تقویت توان داخلی در ساخت ابزار آلات بحران، ایجاد حس خودباوری و خوداتکایی، فراهم ساختن انگیزه سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی را نیز در زمره اهداف برپایی این نمایشگاه دانست.


وی افزود: در این نمایشگاه تجهیزات حوزه خودرو ، برق، الکترونیک و مخابرات، تجهیزات شیمیایی و بیولوژیکی، غذایی، نساجی، دارویی، اسکان موقت، نشریات تخصصی ، تجهیزات ایمنی و آتش نشانی، امداد و نجات، مصالح نوین در بحران، آمبولانس و… در ۱۳ غرفه در کنار  برگزاری کلاسها و جلسات آموزشی، مانور، ارائه خدماتی همچون فشار خون و تست قند رایگان از جمله محورهای این نمایشگاه خواهد بود.


نمایشگاه «تجهیزات مدیریت بحران  استان البرز» ۴ لغایت ۶ دی ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۷ در باغ گلهای کرج واقع در بلوار شهید چمران، میدان امام حسین (ع)، پارک شهید چمران ، تالار گلها برپا می شود.

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری