جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۲
بررسی برنامه پنج ساله شهرداری تهران در حوزه اجتماعی
هفدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، با موضوع بررسی برنامه پنج ساله دوم شهرداری در حوزه فرهنگی- اجتماعی برگزار شد . به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ، در ...

هفدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، با موضوع بررسی برنامه پنج ساله دوم شهرداری در حوزه فرهنگی- اجتماعی برگزار شد .
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ، در این جلسه بر مسئولیت پذیری اجتماعی، مشارکت های اجتماعی، مشخص کردن حدود وظایف شهرداری در حوزه اجتماعی و نیز گنجاندن موضوعات کمیت بردار تاکید شد.
رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در این جلسه با اشاره به اینکه چند موضوع در برنامه دوم مغفول واقع شده است، گفت: مسئولیت پذیری اجتماعی مقوله ای است که در دنیا شناخته شده اما در کشور ما مفهوم جدید است که باید به آن پرداخته شود.
فاطمه دانشور افزود: بسیاری از موضوعات اجتماعی می تواند با مطرح شدن این مفهوم حل شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه پرداختن به موضوع مشارکت های اجتماعی در برنامه پنج ساله به طور جدی باید دیده شود، گفت: با توجه به حضور شورایاری ها و سازمان های غیردولتی در مدیریت شهری اما هنوز زیرساخت لازم برای استفاده از این مشارکت ها به وجود نیامده است که در برنامه دوم باید به این موضوعات پرداخته شود .
دانشور همچنین با اشاره به اینکه اقلیت های مذهبی نیز جزء شهروندان محسوب می شود، تصریح کرد: باید خواسته های این قشر از افراد جامعه احصا و در برنامه دوم گنجانده شود.
وی گفت: کم توانان اجتماعی که طیف وسیعی از جامعه را شامل می شوند نیز باید در برنامه دوم شهرداری دیده شوند و اعتبارات و برنامه های متناسب با شرایط آنان به طور نسبی در مناطق شهرداری اجرا شود.
دانشور افزود: همچنین به کار گرفتن انجمن های سلامت اداری می تواند نقش بسیار مهمی در رفع بسیاری از معضلات اجتماعی و اداری داشته باشد .
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران نیز با اشاره به گزارش عملکرد برنامه اول شهرداری در جلسه شورای شهر تهران گفت: در این گزارش به شاخص ها اشاره ای نشد و آمار و ارقام دقیقی از میزان عملکرد بیان نشد.
ناصحی همچنین با اشاره به اینکه برنامه های میان مدت باید در راستای برنامه های بلندمدت تنظیم شود، افزود: در تنظیم برنامه اول شهرداری چه میزان به چشم انداز ۲۰ ساله توجه شده است؟ این موضوع باید در برنامه دوم رعایت شود.
وی در ادامه افزود: پیشنهاد می کنم نقاط ضعف برنامه اول در قالب عدد و رقم احصا و در برنامه دوم به این نکات توجه شود.
معاون اجتماعی شهرداری تهران نیز با اشاره به اینکه اگر بخواهیم ریز مطالب را در تکالیف برنامه بگنجانیم حجم برنامه بسیار بالا خواهد رفت، گفت: هر چه تکالیف روشن تر باشد، در حوزه اجرایی کار روان تر خواهد شد.
ایازی افزود: در تکالیف برنامه یکسری موضوعات وجود دارد که باید کمیت آنها مشخص شود تا قابل اندازه گیری باشد چرا که اگر این موضوعات به طور کلی دیده شوند، دیگر کمیت بردار نخواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری