جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۲
کلاک بالا و پایین به اتوبان متصل می شوند
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عدم دسترسی ساده و روان به اتوبان از جمله مشکلات اهالی و ساکنین کلاک بالا و پایین، شهرک جهان نما و خاتم الانبیا(ص)، ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عدم دسترسی ساده و روان به اتوبان از جمله مشکلات اهالی و ساکنین کلاک بالا و پایین، شهرک جهان نما و خاتم الانبیا(ص)، در منطقه ۱۱، و در شرایطی است که مناطق فوق، در حاشیه اتوبان قرار داشته و در معرض این مسیر ماشین رو قرار دارند.


تسهیل راه های دسترسی نقاط فوق به اتوبان، از خواسته های مهمی بود که توسط ساکنین به شدت پیگیری می شد و سبب شد پیشنهاد اتصال و دسترسی کلاک بالا و پائین به اتوبان تهران – قزوین از طریق ارائه طرح ایجاد پل یا زیرگذر برای بررسی در شورای اسلامی شهر کرج مطرح شده و کلیات آن به تصویب رسد.


مدیریت منطقه ۱۱ با درک ضرورت پرداختن به خواست شهروندان، اقدام فوق را مد نظر قرار داد و با تصویب کلیات آن در شورا و پیش بینی اعتبارات لازم برای اجرای طرح در جلسات بودجه شورا، دستور تهیه طرح اولیه عمرانی و مطالعاتی این برنامه را صادر کند.


حسین عطایی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج درباره ادامه مراحل اجرای طرح فوق گفت: در بازدید میدانی برای مکان یابی احداث پل یا زیرگذر که پیمانکار مشاور نیز حضور داشت، تأکید شد که در کوتاه ترین زمان ممکن چگونگی انجام پروژه در قالب چند گزینه ارائه شود.


وی ادامه داد: خوشبختانه طرح اولیه که حاوی اطلاعات و بررسی های فنی و جامع از پروژه و برداشت های تخصصی بود، ظرف مدت کمتر از یک ماه از سوی پیمانکار مشاور پروژه ارائه شد.


عطایی در خصوص انتخاب گزینه نهایی برای اتصال و دسترسی کلاک پائین و بالا به اتوبان اظهار داشت: طبق طرح موجود، ۳ گزینه از محل های جداگانه برای اجرای طرح پیشنهاد شده، و این طرح برای یررسی های دقیق و کارشناسی، باید از طریق حوزه های معاونت فنی و عمرانی و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج مورد ارزیابی و مکان سنجی قرار بگیرد.


هدف اصلی، کاهش ترافیک


این مسئول هدف اصلی از اجرای پروژه اتصال و دسترسی کلاک پائین و بالا و شهرک های جهان نما و خاتم به اتوبان را، کاهش ترافیک موجود و جلوگیری از سردرگمی و اتلاف زمان و انرژی شهروندان عنوان کرد.


عطایی در مورد زمان شروع فاز اجرایی پروژه گفت: بر اساس برنامه زمانبندی، مرحله مطالعاتی و تعیین مکان احداث پل یا زیرگذر تا اسفند ماه جاری به پایان می رسد و تا قبل از پایان سال کلنگ آن به زمین زده خواهد شد.


وی اضافه کرد: با توجه به اعتبار پیش بینی شده در ردیف پروژه های عمرانی سال ۹۳، روند اجرایی این پروژه مهم و حیاتی از ابتدای سال آتی، با مد نظر قرار دادن کیفیت و سرعت، آغاز می شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری