جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۲
پیشنهاد نامگذاری پنجشنبه آخر سال به عنوان «روز ملی آرامستانها»
وی، بر آمادگی سازمان بهشت سکینه (س) کرج برای انتقال تجربیات موفق این سازمان به سازمان آرامستانهای کلانشهرهای کشور اعلام آمادگی کرد و ادامه داد: این حقیقت که کارکنان آرامستانها ...
وی، بر آمادگی سازمان بهشت سکینه (س) کرج برای انتقال تجربیات موفق این سازمان به سازمان آرامستانهای کلانشهرهای کشور اعلام آمادگی کرد و ادامه داد: این حقیقت که کارکنان آرامستانها متحمل آسیب های روحی و روانی می شوند، قابل کتمان نیست و باید برای ارتقای منزلت شغلی و اجتماعی شان تلاش بیشتری کرد. در همین زمینه سازمان آرامستان های شهرداری کرج با همکاری اساتید دانشگاهی و تیم مجرب علمی نسبت به احصاء مشکلات روحی و روانی کارکنان و علل ایجاد آنها اقدام کرده است که بنا داریم با برگزاری کارگروه های آموزشی و دوره های تکمیلی آنان را به زندگی عادی در جامعه بر گردانیم و بقبولانیم که آنان باید به رسالت سنگینی که بر عهده دارند، افتخار کنند.


اسکندری، با تاکید مجدد بر ضرورت قرار گرفتن مشاغل سازمان آرامستانها در رده مشاغل سخت و زیان آور گفت: کارکنان بخش های مختلف آرامستانها بویژه در کلانشهرها همواره در معرض استرس و تنش های روانی قرار دارند و فشار و سختی های کار چون عقابی بالای سرشان در حال پرواز است و از آنجا که آثار اشتغال در آرامستانها تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیت‌های طبیعی (جسمی و روانی) در آنان ایجاد می کند، در نتیجه به بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن مبتلا شده اند.


مدیر عامل سازمان بهشت سکینه (س) همچنین ایجاد معاونت برنامه ریزی، بودجه و توسعه در سازمان آرامستانهای کلانشهرها را خواستار شد و بیان داشت: کلیه سازمان ها برای توسعه نیازمند چشم انداز و اسناد فرا دستی هستند و چنانچه نظارتی بر بودجه نویسی و هزینه کردها صورت نگیرد، شاهد انحراف از مسیر خواهیم بود که امیدواریم با تصویب ایجاد معاونت برنامه ریزی، بودجه و توسعه، خلاء برنامه ریزی سازمانی مرتفع شود و کلیه هزینه کردها بر مبنای ردیف های بودجه ای انجام شود.

 

اسکندری، در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: به منظور تکریم و تجلیل از خادمان مردم در آرامستانهای کشور و فرهنگسازی نهادینه شدن مشاغل مرتبط با دفن و کفن اموات پیشنهاد می شود شورای فرهنگ عمومی کشور پنج شنبه آخر سال را به عنوان « روز ملی آرامستانها » نامگذاری نماید. در این روز شاهد اجرای همایش و سمینارهایی مرتبط با مشاغل آرامستانها خواهیم بود که تجلیل از خادمان برتر آرامستانها نیز چاشنی اش می شود.


پیشنهاد نامگذاری پنجشنبه آخر سال به عنوان «روز ملی آرامستانها»


مدیر عامل سازمان بهشت سکینه (س) کرج پیشنهاد کرد؛ در راستای ارج نهادن به منزلت اجتماعی شاغلان آرامستان های کشور و در اقدامی بی سابقه، پنچ شنبه آخر سال به عنوان «روز ملی آرامستانها» نامگذاری شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری