جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۲
ایجاد سازمان فناوری اطلاعات در شهرداری‌ها ضروری است

مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری مازندران ایجاد سازمان فناوری اطلاعات در شهرداری هارا امری ضروری دانست.

Print Friendly, PDF & Email

ابوذر قربانی در نخستین همایش منطقه ای شهرداری و شهروند الکترونیک شمال کشور، اجرای سیستم مدیریت یکپارچه در الکترونیکی شدن خدمات به شهروندان را در کاهش فساد اداری در شهرداری ها تاثیرگذار دانست. فناوری اطلاعات

وی به سابقه شهر آمل در نخبه پروری و معرفی دانشمندان و علمای بزرگ در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: با حمایت های شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آمل، سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آمل به عنوان یکی از سازمان های وابسته به شهرداری راه اندازی و در مدت کوتاهی موفقیت های مهمی را کسب کرد.

قربانی گفت: از نگاه مهم، طرح شهروند الکترونیک، فساد اداری را به پایین ترین حد خود رسانده و تولید ناخالص ملی، کارآمدی وعدالت اجتماعی را افزایش داده است.

وی افزود: شهرداری های مازندران اکنون باید برای رشد و تعالی در خدمت رسانی سریع به شهروندان به فکر راه اندازی سازمان فناوری اطلاعات باشند.

ارتقا جایگاه مدیریت شهری با فناوری اطلاعات

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری آمل نیز گفت: جایگاه مدیریت شهری در روند توسعه شهر و بهبود عوامل شهری و شهروندی نقش مهم و بسیار تعیین کننده ای دارد.

ابراهیم مختاری افزود: این موضوع جامعه مدیریت شهری را ناگزیر می کند، برای بهبود و تسریع در امور جامعه شهری و ارائه خدمات مناسب به سمت بهره گیری از تکنولوژی فناوری اطلاعات و برنامه های هوشمند گرایش پیدا کند.

وی بیان کرد: همسو با این اهداف و خواسته ها، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری آمل به عنوان نهمین سازمان وابسته شهرداری آمل در سال ۱۳۸۸ راه اندازی شد که هدف آن ساماندهی امورات فناوری وتکنو لوژی اطلاعات اعم از سخت افزار و نرم افزار، آموزش در شهرداری آمل و سازمان های وابسته بوده است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری آمل گفت: این سازمان دارای ۱۱ نیروی اصلی متخصص و ۳۳ نیروی زیر مجموعه بوده که فعالیت آنان در زمینه سیستم یکپارچه شهرسازی، اتومایسیون، دوربین های مداربسته بوده و در حال خدمات رسانی به همشهریان است.

مختاری تصریح کرد: هم اکنون در شهرداری آمل همه درخواست های شهروندان در حوزه معاونت فنی نظیر ثبت درخواست ها، صدور انواع استعلامات، صدور پرانه و پایان کار به صورت الکترونیک انجام می شود.

وی گفت: درحوزه معاونت اداری و مالی، سیستم مکانیزاسیون نوسازی پیاده سازی شده و عوارض نوسازی بصورت شناسه قبض و شناسه پرداخت توسط افراد در همه درگاه های الکترونیکی مجاز قابل پرداخت است.

مختاری گفت: سیستم یکپارچه واحد درآمد و صنفی در این حوزه بصورت کامل پس از انجام کلیه مراحل تست و آزمایش اکنون بصورت کامل در حال بهره برداری بوده و شهروندان می توانند همه پرداخت ها را بصورت آنلاین باکمک درگاه الکترونیکی بانک ها داشته باشند.

وی درباره سیستم هوشمند عوارض خودرو گفت: این سیستم در شهریور ماه امسال به بهره برداری رسید که لینک یا اتصال استفاده آن در سایت سازمان فاوا شهرداری آمل برای بهره برداری متقاضیان بدون حضور فیزیکی در شهرداری قرار داده شده است./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری