جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۲
سی سی تی وی: شهرداری کی‌یف به ستاد سازماندهی تظاهرات ضددولتی تبدیل شده است
خبرنگار شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان چین گفت، ساختمان شهرداری کی‌یف که اکنون تحت اشغال مخالفان دولت اوکراین است، به ستاد سازماندهی و تهیه تدارکات برای تظاهرات ضددولتی در میدان استقلالِ ...

خبرنگار شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان چین گفت، ساختمان شهرداری کی‌یف که اکنون تحت اشغال مخالفان دولت اوکراین است، به ستاد سازماندهی و تهیه تدارکات برای تظاهرات ضددولتی در میدان استقلالِ پایتخت اوکراین تبدیل شده است.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی سی تی وی چین، مجری این شبکه ابتدا گفت، یک روز پس از آنکه دولت روسیه اعلام کرد اعطای پانزده میلیارد دلار وام، تخفیف‌های ویژه قیمت کالاهای صادراتی به اوکراین و همچنین ارسال گاز طبیعی بیشتر به این کشور را مد نظر دارد، تظاهرکنندگان مخالف دولت اوکراین که همچنان در میدان استقلال کی‌یف اردو زده و تحصن کرده‌اند، این حرکت روسیه را ناقض استقلال کشور اوکراین خواندند.
تظاهرکنندگان همچنین سه هفته است که ساختمان اصلی شهرداری کی‌یف را تحت اشغال و کنترل خود درآورده و از آنجا به تظاهرکنندگان مخالف دولت ویکتور یانوکوویچ، رییس جمهور اوکراین، خدمت رسانی می کنند. استفنی فرید، خبرنگار این شبکه، در گزارشی از ساختمان شهرداری کی‌یف در مجاورت میدان استقلال این شهر گفت، شهرداری کی‌یف که باید به پنج میلیون جمعیت پایتخت اوکراین خدمت‌رسانی کند، اکنون تحت اشغال مخالفان دولت قرار گرفته است. وی افزود، تظاهرکنندگان ضددولتی سه هفته پیش به این ساختمان حمله کردند و آن را به تصرف خود درآوردند و از آن زمان تاکنون چند طبقه از این ساختمان را کماکان در اختیار خود نگه داشته‌اند.
ایوگنی، یکی از سازمان‌دهندگان تظاهرات مخالفان دولت اوکراین به خبرنگار این شبکه توضیح داد: در این ساختمان، غذای گرم، محل خواب و سایر خدمات برای تظاهرکنندگان فراهم می‌شود تا انرژیِ از دست رفته خود را بازیابند و به تظاهرات‌شان ادامه دهند. وی افزود، در این‌جا به تظاهرکنندگان پتو و محلی برای خواب روی زمین داده می‌شود. در بخشی از این ساختمان حتی کشف و لباس‌هایی که برخی از خیرین اعطا کرده‌اند برای تظاهرکنندگان مهیا است که می‌توانند از آن رایگان استفاده کنند.
خبرنگار افزود، تظاهرکنندگانی که از میدان استقلال کی‌یف به این ساختمان یورش برده بودند همچنین طبقه دوم ساختمان شهرداری را اشغال کرده‌اند. از سه هفته پیش در سالن بزرگ این طبقه، که قبلاً در آن کنفرانس‌ها و مراسم مختلف برگزار می‌شد، شمار زیادی از تظاهرکنندگان شب را تا صبح روی زمین می‌خوابند. همچنین خدمات بهداشتی، دارویی و درمانی برای تظاهرکنندگان در این طبقه فراهم است. در کلینیک موقتی که در یک گوشه از این سالن برپا شده است، هر تظاهرکننده کاملاً رایگان درمان می‌شود و داروهای لازم را دریافت می‌کند.
همچنین سازماندهی گروه‌ها و تیم‌های مختلف تظاهرکنندگان و خدمت‌رسانی به آنان از طریق رایانه‌های شهرداری کی‌یف در طبقه دوم این ساختمان بزرگ صورت می‌گیرد. خبرنگار در پایان گزارش افزود، هر روز بسیاری از اوکراینی‌ها که شاید جزء تظاهرکنندگان نیز نباشند، در بیرون ساختمان شهرداری صف می‌کشند تا از غذای گرم و سایر خدمات رایگانی که در این ساختمان ارائه می‌شود برخوردار شوند. آنان می‌گویند، شهرداری پایتخت باید همیشه چنین خدماتی به شهروندان اوکراینی ارائه کند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری