جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲
رابطه حوزه و دانشگاه تقویت شود/لزوم مبادله علمی
فاطمه اسکندری در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به پیشینه نامگذاری روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: امام راحل روز شهادت استاد شهيد مفتح را روز ...
فاطمه اسکندری در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به پیشینه نامگذاری روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: امام راحل روز شهادت استاد شهید مفتح را روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری کرد.


وی ادامه داد: مرحوم مفتح یک شخصیت دانشگاهی و حوزوی بود که در حوزه مراحل علمی فوق العاده ای را طی کرده و به مرحله اجتهاد رسیده بود.


این عضو شورای شهر کرج بیان کرد: زوایا و ابعاد مختلف زندگی این انسان بزرگ در واقع تجلی وحدت عمیق حوزه و دانشگاه است که ماحصل آن تبلور فردی با چنین کرامات انسانی است.


اسکندری در ادامه با تاکید بر ضرورت تقویت ارتباط موثر حوزه و دانشگاه این امر را عاملی برای پیشرفت و تعالی کشور دانست.


وی با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب مبنی بر “وحدت حوزه و دانشگاه، یعنی حرکت پابه‌پای علم و دین”، تصریح کرد: اگر حوزه ها با علوم روز و در مقابل دانشگاه ها نیز با علوم حوزوی آشنا شوند و روح اسلام در فضای دانشگاه ها بیش از بیش حاکم شود، مسیر رسیدن به تعالی و بالندگی کشور شتاب می گیرد، هدف از مفهوم وحدت حوزه و دانشگاه چیزی جز این نیست.


اسکندری تاکید کرد : به فرموده مقام عظمی ولایت “وحدت حوزه و دانشگاه یعنی وحدت در هدف، و هدف این است که همه به سمت ایجاد یک جامعه اسلامی پیشرفته مستقل، جامعه امام، جامعه پیشاهنگ، جامعه الگو حرکت نمایند”  و این موضوعی است که مسئولان امر باید بر آن تاکید و توجه داشته باشند.


نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج گفت: باید حوزه و دانشگاه با مبادله علمی، برگزاری سمینارها، میزگردها گارگاه‌های علمی و پژوهشی مسایل را مورد نقد قرار دهند تا با این تعامل و همدلی شاهد تحقق آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری