جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲
اهالی کوی سعدی دزفول ، سرگردان بین شهرداری دزفول و اداره اوقاف

اهالی کوی سعدی دزفول برای دریافت سند مالکیت زمین خود بین شهرداری و اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان سرگردانند.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا تعدادی از شهروندان ساکن کوی سعدی هنگام مراجعه به اداره ثبت اسناد برای دریافت سند ثبتی زمین خود متوجه شدند قسمتی از زمین های این منطقه موقوفه می باشد.

اختلاف مالی بین شهرداری و اداره اوقاف و امور خیریه دزفول بر سر دو پلاک ۱۵۴۴ و ۱۵۹۳ موجب شده تا ساکن کوی سعدی دزفول برای تهیه سند ثبتی با مشکل مواجه شوند.

یکی از این شهروندان به نمایندگی از اهالی معترض این منطقه در تالار عروس گفت:این مشکل چند سال است گریبانگیر اهالی کوی سعدی شده و اهالی این منطقه به رغم در اختیار داشتن سند خرید زمین از شهرداری ، نمی توانند سند ثبتی زمین خود را تهیه کنند.

وی افزود:شهرداری ادعا دارد طلب اداره اوقاف را بابت زمین مورد اختلاف به اوقاف پرداخت کرده اما اداره اوقاف مدعی است وجهی از سوی شهرداری در این خصوص پرداخت نشده است.

وی اظهارد اشت:اهالی کوی سعدی تاکنون چند بار برای حل این مشکل به اداره اوقاف دزفول مراجعه کرده اما نتیجه بخش نبوده است.

کارشناس ثبتی اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان دزفول در این خصوص گفت:عمده مشکل مردم مربوط به پلاک ۱۵۴۴ و ۱۵۹۳ یک فرعی است که حدود یک هزار هکتار زمین مزروعی،مسکونی ،منازل صنعتی وتجاری از محدوده مصلای دزفول تا دانشگاه پیام نور را شامل می شود.

ˈ قدرت سروشیانˈ افزود:این دو پلاک در سال ۱۳۰۰ توسط دو نیکوکار دزفولی برای موارد خاص وقف شد واین نیکوکاران ۱۰۲ سهم از مجموع ۵۷۶ سهم را به صورت مشاع وقف کردند.

وی اظهار داشت:با توجه به اینکه مشخص نیست سهم اوقاف چه بخشی از این اراضی است و سهم موقوفه در کدام پلاک است بین شهرداری و اداره اوقاف مشکل ایجاد شده است.

کارشناس ثبتی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دزفول مشکل ایجاد شده را ناشی از کوتاهی شهرداری دانست و گفت:بر خلاف اینکه شهرداری ادعا می کند سهم اوقاف را پرداخت کرده ولی هیچ سند مصالحه ای در این مورد وجود ندارد.

وی افزود:در صورت مجوز اداره اوقاف می توان برای رفع این مشکل این پلاک ها را تبدیل به احسن کرد و قیمت کارشناسی حسب موقوفه ای بودن زمین در نظر گرفته و سهم اوقاف پرداخت شود.

ˈعباس پاپی زاده ˈنماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار امیدواری کرد با نشست هایی که در این خصوص با شهردار،فرماندار و دادستان برگزار شده مشکل اهالی کوی سعدی دزفول برطرف شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری