جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۱
تصویر برداری سه بعدی از سطح مشهد آغاز شد
مشهد_ تصویر برداری سه بعدی از سطح مشهد امروز با حضور جمعی از مسوولان و مدیران خراسان رضوی و شهرداری مشهد در این شهر آغاز شد. معاون شهرسازی و معماری ...

مشهد_ تصویر برداری سه بعدی از سطح مشهد امروز با حضور جمعی از مسوولان و مدیران خراسان رضوی و شهرداری مشهد در این شهر آغاز شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در این مراسم گفت: جمع بندی، شناسایی و دسته بندی عارض های شهری یکی از اهداف اجرای این طرح از سوی شهرداری مشهد می باشد.

محمد هادی جاوید ادامه داد:ظرف یک ماه آینده تصویربرداری کامل شده و هرسه ماه یکبار نیز بروز رسانی خواهند شد.

به گفته وی، تصویربرداری سه بعدی وضعیت موجود شهر را مشخص خواهد کرد و به مهندسان این قابلیت را خواهد داد که قبل از اجرای طرح تمام مسائل را به خوبی و آینده طرح را ارزیابی کنند.

به گزارش ایرنا، کاهش زمان از سال و ماه به هفته و ساعت، افزایش دقت برداشت داده ها تا حد میلیمتر، جمع آوری بروز داده هاو استفاده بلافاصله از آنها ، جمع آوری یکباره ، کامل و استفاده چند منظوره داده ها و کاهش چشمگیر هزینه ها از جمله دستاوردهای اجرای این طرح خواهد بود.

در این طرح نقشه های دو بعدی و سه بعدی با نصب دوربین بر روی ماشین محقق می گردد که بین ۲۰ تا ۷۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشته و قابلیت افزایش سرعت تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را نیز دارد.

قابلیت ارتباط با حدود ۲۲۰ ماهواره، دقت اندازه گیری بالا، گرفتن تصاویر ۳۶۰ درجه ای سه بعدی بخشی از خصوصیات این دوربین می باشد.

بر پایه این گزارش : این دستگاه دارای شش لنز دیجیتال بوده ،و سرعت برداشت آن تا ۶۰ فریم در ثانیه می باشد و تصاویر آن ۱۲ تا ۳۶ مگا پیکسلی بوده و قابلیت برداشت با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت را نیز دارد.ک/۲

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس