جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲
آمادگی شهرداری قم برای تکمیل تالار مرکزی شهر قم

شهردار قم از آمادگی مدیریت شهری برای تکمیل تالار مرکزی شهر قم خبر داد و گفت: این پروژه در صورت واگذاری به شهرداری سریعا تکمیل و به فعالیت‌های فرهنگی و هنری اختصاص داده خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

محمد دلبری در سی و سومین جلسه شورای اسلامی شهر قم که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به تبیین مباحث فرهنگی در حوزه‌های مختلف پرداخته شد، گفت: تعاملات خوبی بین مدیریت شهری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برقرار شده است که امیدواریم این همکاری‌ها همچنان ادامه یابد. 

وی با اشاره به رکود ساخت و ساز پروژه تالار مرکزی شهر قم در بلوار امام موسی‌صدر به علت کمبود اعتبارات پیشنهاد کرد این مجموعه به شهرداری واگذار شود تا هر چه زودتر تکمیل شود و برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری مورد استفاده قرار گیرد.

شهردار قم افزود: علاوه بر اینکه سند زمین‌ پروژه تالار مرکزی شهر قم به نام شهرداری است، عوارض ساخت این پروژه نیز به شهرداری پرداخته نشده است.

وی تاکید کرد: ما آمادگی داریم تا این پروژه را تحویل بگیریم و به سرعت آنرا برای اهداف مورد نظر آن آماده بهره‌برداری کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نیز در این جلسه با بیان اینکه قرار بود پروژه تالارمرکزی شهر قم تا اردیبهشت امسال به پایان برسد، ابراز داشت:  با توجه به وضعیت اعتباری نامناسب موجود، این کار به عقب افتاد.

وی اذعان کرد: از ابتدای سال ۹۲ اعتباری به این پروژه تخصیص داده نشده است و پروژه بسیار کند به پیش می رود.

مدیر عامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم عنوان برتر را کسب کرد

مدیر عامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم از سوی اتحادیه سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری‌های کشور عنوان برتر را کسب کرد.

طی نامه‌ای از سوی مهندس عبادی مدیر عامل اتحادیه سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری‌های کشور خطاب به شهردار قم، مدیر عامل تلاش‌گر، سخت‌کوش و توانمند سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم به عنوان مدیرعامل نمونه و برتر کشور معرفی شد.

اختصاص این عنوان با توجه به بررسی‌ها، تحقیقات و ارزش‌یابی‌های کارشناسان خبره اتحادیه پایانه‌های کشوری و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به مناسبت ۲۶ آذر تعیین شده است.

در بخشی از این نامه آمده است: ضمن تمجید از مدیر عامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم به نحو مقتضی و احسن دستور فرمایید افتخار مذکور در پرونده خدمتی مرتضی عزتی مدیر عامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم درج شود.

تحقق بودجه‌های پیش‌بینی و مصوب شده سازمان، اجرای پروژه‌های عمرانی تعریف شده سازمان در زمان مربوط به خود مانند مجتمع خدماتی رفاهی شهر به وسعت ۷۰۰ متر مربع در پارکسوار شمالی شامل رستوران، محل سوغات و محلی برای تامین مایحتاج اولیه زائر و مسافر، ساخت بلواری به عرض ۴۰ متر و به طول ۵۰۰ متر با احداث دو میدان مسافر و مهاجر، احداث خوابگاه مجهز برای رانندگان اتوبوس، مینی بوس و تاکسی‌های برونشهری، شروع تملک توسعه ۱۹۲ هزار متری پایانه مرکزی کوثر واقع در حاشیه اتوبان قم تهران، شروع ساخت پروژه سایبان ۳ هزار متر مربعی در محوطه پایانه مرکزی برای استفاده زائران،‌ مسافران و مجاوران، راه‌اندازی سیستم کامپیوتری درآمد، راه‌اندازی انبار بار در پایانه مرکزی و توسعه فضای سبز به وسعت ۲ هزار متر مربع از جمله اقدامات سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم است.

استفاده از سایر منابع بودجه‌ای از شهرداری و استانداری، استفاده از تمام ظرفیت و توان پرسنل سازمان اعم از معاونان، مدیران و مسئولان، اکرام ارباب رجوع و تامین رفاه و امنیت برای مجاوران و مسافران از معیارهای دیگری است که برای انتخاب مدیرعامل نمونه سازمان در نظر گرفته می‌شود.

سال گذشته ۳ میلیون و ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از پایانه‌‌های مسافربری شهرداری قم به شهرهای مختلف اعزام شدند و حدود بیش از ۵۰ هزار نفر از مسافران و زائران برای مکه مکرمه و عتبات عالیات ازداخل پایانه مرکزی اعزام شده‌اند و از خدمات این حوزه استفاده کردند.

سال گذشته همچنین بیش از ۶۰۰ هزار نفر در قالب کاروان‌ها و هیئت‌ها به پارکسوار شمالی مراجعه و از خدمات آنجا استفاده کردند.

سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم با تدبیری مناسب توانسته هزینه‌های جاری خود را مانند آب، برق و گاز و… را ۴ درصد کاهش دهد./مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری