جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲
احتمال افزایش ۲۰ درصدی بودجه شهرداری شیراز

معاون اداری مالی شهرداری شیراز از احتمال افزایش ۲۰ درصدی بودجه این نهاد در سال آینده خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

محمدحسن اسدی بعد از ظهر امروز در یک نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: در هشت ماه گذشته ۳۳۰ میلیارد تومان عوارض توسط شهرداری از مردم شیراز دریافت شده است.  احتمال افزایش 20 درصدی بودجه شهرداری شیراز

وی افزود: مردم سهم خود را به موقع و کامل پرداخت نمی‌کنند و ما موضوعاتی مانند رشد جمعیت و افزایش مهاجرت و همچنین توسعه شهر و وجود هزینه‌های سنگین خدمات‌رسانی را پیش‌رو داریم.

اسدی با اشاره به اینکه سهم درآمد شهرداری شیراز از محل دریافت نقدی از مردم، ۴۰ درصد است، تصریح کرد: سهم درآمد شهرداری از محل بودجه دولت کمتر از ۲٫۵ درصد است همچنین احتمال می‌دهیم با توجه به شرایط اقتصادی، بودجه شهرداری شیراز حدود ۲۰ درصد نسبت به سال جاری افزایش یابد.

معاون اداری مالی شهرداری شیراز ابراز داشت: شهرداری شیراز هیچ‌گاه شهر‌فروشی نکرده و در سه سال گذشته حتی یک آگهی فروش املاک و زمین‌های متعلق به شهرداری منتشر نشده است.

وی ادامه داد: اگر شهرداری زمینی را واگذار کرده، آن ملک، با کاربری مسکونی و از محل گرفتن سهم خدمات از متقاضیان تفکیک اراضی بوده است.

اسدی اضافه کرد: امیدواریم، شاهد عملیاتی شدن انتشار و عرضه اوراق مشارکت شهرداری شیراز برای اجرای شش پروژه مشارکتی، تا پایان سال جاری باشیم.

معاون اداری مالی شهرداری شیراز تصریح کرد: کاهش ساخت و سازها و رکود حاکم بر بازار مسکن و وضعیت اقتصادی جامعه بر درآمدهای مستقیم شهرداری شیراز از مردم تاثیر داشته است.

وی اضافه کرد: از کل بودجه یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی شهرداری ۶۰۰ میلیارد تومان مردم سهم خود را به صورت نقدی در قالب قوانین و قواعد می‌پردازند، که در هشت ماه گذشته باید ۴۰۰ میلیارد تومان از این محل تامین درآمد می‌شد.

اسدی در ادامه گفت: برای تامین هزینه‌های جمع‌آوری زباله، آتش‌نشانی، فضای سبز و خدمات حمل و نقلی روزانه ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

معاون اداری مالی شهرداری شیراز افزود: با وجود تمام محدودیت‌ها و مشکلات مالی و اقتصادی بسیاری که با آن روبه‌رو هستیم، هیچ‌یک از پروژه‌های شهرداری متوقف نشده است.

وی همچنین بیان داشت: مجوز احداث یک هتل در محدوده منظر بصری ارگ کریم‌خان، ۱۰ سال پیش صادر شده و با وجود اینکه استعلام‌های لازم از نهادهای قانونی برای احداث هتل‌ها و میهمان‌پذیر صورت می‌گیرد اما شهرداری به هیچ عنوان اجازه ندارد پروانه‌ صادر شده را لغو کند و تنها راه قانونی، دیوان عدالت اداری است./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری