جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲
۳۲۰ میلیارد ریال بودجه شهرداری بجنورد محقق شد

سرپرست شهرداری بجنورد گفت: تا کنون ۳۲۰ میلیارد ریال از بودجه شهرداری در هشت ماهه گذشته محقق شده است.

Print Friendly, PDF & Email

عباس نقیب در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بجنورد با اشاره درآمدهای شهرداری از ابتدای سال ۹۲، اظهار کرد: براساس قانون باید تا پایان هشت ماهه امسال حدود ۴۰۰ میلیارد ریال محقق می شد که تا کنون ۳۲۰ میلیارد ریال از آن محقق شده است. نقیب

وی افزود: شهرداری بجنورد نسبت به بودجه تعیین شده عقب تر است و براساس معمول در سه ماهه پایان سال درآمدهای شهرداری افزایش یافته و عقب ماندگی ها پوشش می یابد.

نقیب تصریح کرد: شهرداری بجنورد از نظر وضعیت مالی دچار رکورد شده است که عامل آن، کم رونق شدن بازار مسکن است.

وی اظهارکرد: با توجه به اینکه درآمد شهرداری ها ناپایدار و به شدت به بازار مسکن وابسته است، این نهاد امسال با مشکل درآمدی مواجه شده است.

سرپرست شهرداری بجنورد خاطرنشان کرد: البته فشارهای مالی شهرداری با کمک ایجاد درآمدهای پایدار کاهش یافته و شهرداری نباید به اتفاقات روزمره برای بهره برداری از آن متکی باشد.

نقیب با تاکید بر اینکه درآمد شهرداری باید متناسب با منابع آن باشد، تصریح کرد: نباید این منابع متاثر از بازار خاصی باشد.

وی تصریح کرد: باید در درجه اول فرصت های سرمایه گذاری یک شهر از طریق استفاده از نظرات افراد متخصص و مشاوران بومی شناسایی شود و با توجه به پتانسیل های شهر نسبت به احیاءء و بهره برداری از آن ها اقدام شود.

نقیب افزود: مرکز خراسان شمالی در بخش گردشگری وضعیت بسیار خوبی دارد و باید با نظر کارشناسان و با ارائه عامل تشویقی و تسهیلات، و غیره این فرصت احیاء شود.

سرپرست شهرداری بجنورد گفت: سرمایه گذار نباید برای انجام روال اداری خود معطل شده و وقت زیادی از او گرفته شود.

نقیب با اشاره به اینکه شرکت های سرمایه گذاری شهرداری بجنورد روند اداری و مراحل قانونی سرمایه گذاران را طی می کنند، بیان کرد: باید با تشکیل سازمان سرمایه گذاری طرح سرمایه گذاران به نتیجه برسد.

وی یکی دیگر از مشکلات شهرستان بجنورد را شفاف نبودن قراردادها عنوان کرد و افزود: باید در قرارداد و تفاهم نامه هایی که با سرمایه گذار بسته می شود، از ابتدا تمام جزئیات آن ذکر شود تا در مراحل انجام کار اختلاف نظری به وجود نیاید.

وی به سرمایه گذاران توصیه کرد: بعد از شناسایی فرصت های بکر بجنورد، برای هر طرح توجیه فنی و اقتصادی خود را تهیه کنند.

سرپرست شهرداری بجنورد تنها عامل موفقیت شهرداری در آبادانی شهر را تهیه طرح های سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار برای ایجاد منابع درآمدی پایدار ذکر کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری