جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲
اعضای شوراها نباید در امور اجرایی شهرداری بوشهر وارد شوند

مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر گفت: اعضای شوراها نباید در امور اجرایی شهرداری ورود پیدا کنند تا بتوانند وظیفه نظارتی خود را به درستی انجام دهند.

Print Friendly, PDF & Email

عزیزالله خورشیدی پیش از ظهر امروز در جمع شهرداران و شوراهای اسلامی شهرهای دشتستان اظهار داشت: نماینده مردم دشتستان پرکارترین نماینده است که همیشه به‌صورت مکاتبه یا شفاهی و حضوری پیگیر مشکلات شهرها و شوراها هستند.  اعضای شوراها نباید در امور اجرایی شهرداری وارد شوند

این مسئول اضافه کرد: مشکلات شوراها و شهرداری‌ها مشابه یکدیگر است و خواسته‌های آنها در بسیاری از موارد یکسان است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات متعددی در شهرها و روستاهای استان وجود دارد که یک روزه نمی‌توان همه آنها راحل کرد، گفت: شوراهای اسلامی باید شهرداران را در مسیر قانون هدایت کرده و بر عملکرد آنها نظارت داشته باشند.

مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر افزود: اعضای شوراها نباید در امور اجرایی شهرداری ورود پیدا کنند تا بتوانند وظیفه نظارتی خود را به درستی انجام دهند.

این مسئول تصریح کرد: عدم توانایی شهرداری‌ها در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان به دلیل جذب نیروی انسانی بی‌رویه و یا غیرمجاز در دوره‌های قبل بوده که باتوجه به عدم درآمدزایی مناسب شهرداری‌ها، بودجه کافی برای پرداخت دستمزد آنها را ندارند.

خورشیدی ابراز داشت: در استان بوشهر برای اولین بار، دوره‌های آموزشی برای اعضای شوراها و کارکنان شهرداری‌ها برگزار شد که به‌طور پیوسته ادامه خواهدداشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در زمینه قانون توزیع عوارض آلایندگی هوا و ارزش افزوده کارخانجات تولیدی گفت: پیشنهادی برای اصلاح این قانون ارائه کرده‌ایم که اکنون در کمیسیون‌های تخصصی مجلس در حال بررسی است و نیازمند توجه جدی نمایندگان استان برای تصویب آن هستیم.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری بوشهر تاکید کرد: در صورت تصویب این طرح، عوارض حاصل از ارزش افزوده کارخانجات تولیدی و همچنین حق آلایندگی صنایع به طور یکسان بین همه شهرداری‌ها توزیع می‌شود و فقط به یک شهر اختصاص نمی‌یابد.

خورشیدی اظهار داشت: فرسودگی و کمبودهایی در ناوگان حمل و نقل و ماشین‌آلات برخی از شهرداری‌های استان بوشهر وجود دارد ولی نسبت به سایر مناطق ناوگان خوبی داریم.

این مسئول تصریح کرد: طرح توجیهی برای خرید ماشین‌آلات تهیه کرده‌ایم و وام‌هایی با بهره چهار درصدی وجود دارد که شهرداران می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند و برنامه‌ریزی برای بازپرداخت اقساط آن را انجام دهند.

وی با برشمردن برخی دیگر از مشکلات مدیریت شهری در استان بوشهر گفت: بیشترین یارانه مسکن مهر در استان بوشهر تاکنون به شهرداری برازجان پرداخت شده است./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری