جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲
بدهی‌های دولت به شهرداری تهران پابرجاست

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بدهی‌های دولت به شهرداری تهران پابرجاست، گفت: پیش‌بینی می‌شود بودجه سال آینده شهر تهران بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان باشد.

Print Friendly, PDF & Email

مرتضی طلایی در حاشیه سفر به مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با اشاره به مطالبات و خواسته‌های شورای شهر و شهرداری تهران از دولت یازدهم بیان کرد: قانون مجموعه تعهداتی را برای دولت تعیین کرده است که اگر دولت‌ها به آن عمل کنند شرایط مناسبی ایجاد می‌شود.

وی یادآور شد: این تعهدات در بودجه مجلس و قانون مصوب شده و قابلیت اجرا شدن دارد و مهمترین خواسته ما عمل به این تعهدات است. بدهی‌های دولت به شهرداری تهران پابرجاست/ پیش‌بینی بودجه 15هزار میلیارد تومانی پایتخت

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تعهدات دولت‌ها درباره شهر تهران افزود: دولت‌ها سهمی در حمل و نقل، طرح‌های ریلی و هزینه جاری حمل و نقل دارند که باید سهم خود از این طرح‌ها را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: دولت میزان قابل توجهی به شهرداری تهران بدهکار است و این حق مردم تهران است که از آن بهره‌مند شوند و چون دولت‌ها مانند شهرداری‌ها در امتداد هم هستند مطالبات و تعهدات دولت گذشته پابرجاست و باید به مطالبات و تعهدات عمل کنند.

طلایی با اشاره به اینکه تعامل دولت و شهرداری برای شهر تهران یک امر حیاتی است، گفت: رسیدن به مدیریت واحد شهری برای کلان شهر تهران یک امر ضروری است.

وی با بیان اینکه از دولت به ویژه دکتر روحانی درخواست می‌کنیم این امر را پیگیری کند، خاطرنشان کرد: مدیریت یکپارچه شهری در قانون برنامه سوم ارائه شده و دولت می‌تواند با ارائه لایحه این امر را تسریع کند زیرا موازی‌کاری‌های زیادی در شهر تهران صورت می‌گیرد که هزینه‌های سنگینی به مردم تحمیل می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: از سوی دیگر معتقدم حضور شهردار تهران در مجموعه هیئت دولت کمک بزرگی به تسریع بخشیدن به تعاملات میان دولت و شهرداری تهران خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برنامه پنج ساله شهرداری تهران در حال تنظیم و لایحه آن در حال بررسی است، گفت: بعد از این لایحه بودجه سال ۹۳ تنظیم می‌شود که پیش‌بینی می‌شود تا مرز ۱۵ هزار میلیارد تومان ظرفیت بودجه سال آینده شهرداری تهران وجود داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری