جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲
شناخت مقدمه برنامه ریزی برای ارائه خدمات است/پروژه ها فراشهری تعریف شوند
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سید علی اکبر میروکیلی در آیین گردهمایی شهرداران کرج، ماهدشت، کمالشهر، محمدشهر، مشکین دشت، آسارا و  گرمدره با بیان این مطلب افزود:  ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سید علی اکبر میروکیلی در آیین گردهمایی شهرداران کرج، ماهدشت، کمالشهر، محمدشهر، مشکین دشت، آسارا و  گرمدره با بیان این مطلب افزود:  علاوه بر این برای رسیدن ایده آل ترین سطح خدمات رسانی شهری نیاز به درک انتظارات متقابل از سوی شهروندان داریم .


وی ادامه داد: رویکرد فوق در واقع نوعی زمینه سازی برای هم افزایی و همگرایی مدیریتی است که این امر خود  زمینه را برای شناخت و حل  مشکلات فراهم می کند.


میروکیلی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرهای اطراف کرج و هم مرز بودن این شهرها با یکدیگر، عنوان کرد: مسیرهای مواصلاتی شهرهای اطراف کرج همواره میزبان تردد و مسافران بسیاری می باشد که این امر خود نیاز شهرها به رسیدن به برنامه ای واحد در زمینه روان سازی ترافیک را دو چندان می کند.


وی با اشاره به موضوع مهندسی ترافیک، با بیان اینکه پرداختن به این مقوله، بسیار مهم  است، بر مطالعه و اصلاح عملکرد ترافیک در شبکه جاده ها، تقاطع ها و پایانه ها هم در سطح استان و هم در سطح کلانشهر کرج و شهرهای اطراف تاکید کرد.


میروکیلی، پدیده افزایش جمعیت را یادآور شد و عنوان کرد: در پی گسترش شهرها و به دنبال علاقمندی افراد برای زندگی در شهرهای بزرگ با شکل جدیدی از جوامع شهری مواجه هستیم که به تناسب آن باید محیط شهر و ساختارهای آن را هماهنگ کنیم.


وی ادامه داد: شکل گیری معضلی به نام ” ترافیک ” از جمله تبعات ناشی از افزایش جمعیت است که باید با برنامه ریزی کنترل و نظارت شود و در این راه تعامل بین شهرهای و تجمیع نظرات کارشناسی به رفع معضلات ترافیکی کمک می کند.


پروژه ها فراشهری تعریف شوند


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با تاکید بر اینکه، پروژه ها در عرصه های مختلف به ویژه ترافیکی به صورت فراشهری تعریف شوند، گفت: برای رفع مسائل و مشکلات ترافیکی باید چشم اندازی ویژه داشته باشیم.


میروکیلی افزود: در این صورت به مرور می توانیم در جهت رفع مشکلات ترافیکی حرکت کنیم.


وی، تاکید کرد: در همه زمینه ها خدمات رسانی شایسته باید با اهمیتی خاص در اولویت برنامه ها قرار گیرد  و به نوعی میتوان گفت، محوریت توسعه در شهرهای اطراف کرج، خدمات رسانی مطلوب و مورد انتظار شهروندان است.

 

میروکیلی عنوان کرد: باید اذعان داشت، ترافیک و معضلات ناشی از آن امروز سایه بر رفاه و آسایش زندگی شهروندی انداخته و کارآمدی وسایل نقلیه را نیز زیر سوال برده است

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری