جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲
اداره بافت تاریخی در شهرداری کاشان ایجاد شد

شهردار کاشان از تاسیس اداره بافت تاریخی در این شهرداری خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع، و گردشگری کاشان ˈ سید محمد ناظم رضویˈ در نخستین نشست مشترک با سرپرست این اداره گفت: شهرداری کاشان اهتمام جدی برای حفاظت و رسیدگی بیشتر به محدوده بافت تاریخی با در نظر داشتن ارزش ها و اصالت های آن در نظر گرفته است.

وی افزود: شهرداری کاشان برای بهبود کیفیت زندگی در بناهای تاریخی در این بافت برنامه ریزی جدی و وسیع در رسیدن به این اهداف پیش بینی کرده است.

وی خاطر نشان کرد: توجه به بافت تاریخی کاشان و مداخله در آن باید با محوریت توجه به نیازمندی های مردمی و رعایت حفظ بناهای ارزشمند و رفع نواقص و امکان نوسازی در محل بناهای فاقد ارزش تاریخی با لحاظ و رعایت ضوابط طرح و سیما و منظر بافت و رعایت الگوها انجام گیرد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان نیز در این نشست تعامل و همکاری این اداره را گامی مثبت برای حفظ هویت تاریخی و توسعه گردشگری و صنایع دستی شهرستان دانست.

ˈمهران سرمدیانˈ اظهار داشت: یکی از اهداف میراث فرهنگی تعامل گسترده با شهرداری برای استفاده از توانمندی های ویژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان است.

وی با اشاره به قابلیت های بالای آثار تاریخی و صنعت گردشگری در رشد و توسعه شهرستان کاشان بر ضرورت همکاری بیش از پیش سایر دستگاه ها به ویژه شهرداری با میراث فرهنگی تاکید کرد.

وی همچنین خواستار تشکیل کارگروه هایی مشترک بین این اداره و شهرداری کاشان شد و گفت: تشکیل کارگرو ه های گردشگری و بافت تاریخی کاشان، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز از مهمترین مواردی است که در سایه همکاری گسترده شهرداری و میراث فرهنگی امکان پذیر است.

سرمدیان، کاشان را یکی از قطب های گردشگری ایران عنوان کرد و افزود: وجود محوطه ۹ هزار ساله سیلک، مجموعه جهانی باغ موزه فین ،آب انبارهای متعدد، وجود ۶۰۰ خانه تاریخی، وجود صنایع دستی کهن و هزاران بسته فرهنگی این شهر در تاریخ و باستان شناسی،کاشان را به مهد تمدن ایران تبدیل کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری