جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲
شهرداری‌ها محرومیت‌زدایی را در دستور کار قرار دهند

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس گفت: شهرداری‌ها با خدمات‌رسانی مناسب باید محرومیت‌زدایی را از نقاط مختلف شهر در دستور کار خود قرار داده و در توزیع اعتبارات و امکانات نگاه عادلانه داشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email

جلیل جعفری‌بنه خلخال عصر امروز در نشست با مسئولان سازمان توسعه شهری کشور که با حضور شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی در خلخال برگزار شد، اظهار داشت: با دعوت از شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای خلخال، گیوی، هشتجین و کلور تشکیل جلسه‌ای را در حضور مسئولان سازمان توسعه شهری داشتیم که در مسائل مختلف در حوزه عمران شهری بحث‌ها و بررسی‌ها صورت گرفت.  شهرداری‌ها محرومیت‌زدایی را در دستور کار قرار دهند

وی تصریح کرد: ‌در این جلسه راه‌های استقلال مالی شهرداری‌ها و رسیدن به سطح درآمدزایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سه موضوع اساسی کمک و مساعدت مالی مستقیم دولت به شهرداری‌ها، تأمین ماشین‌آلات و ادوات مورد نیاز شهرداری‌ها از جمله ماشین‌های آتش‌نشانی،‌ زباله جمع‌کن‌ها و… به همراه ارائه تسهیلات به شهرداری‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس فراکسیون سرمایه‌گذاری مجلس خاطر نشان کرد: با توجه به محرومیت‌های مضاعف در شهرهای جنوب استان، معاون سازمان توسعه شهری کشور تاکید بر کمک مستقیم حداکثری به این شهرداری‌ها را کرد و مهمترین موضوعی را که مورد تاکید قرار داده و مورد استقبال مسئولان سازمان قرار گرفت اتخاذ راه حل‌های مناسب برای رسیدن به درآمد پایدار از طریق فعالیت‌های اقتصادی پایدار بیشتر با محوریت اخذ تسهیلات از سازمان بود.

جعفری‌بنه خلخال در ادامه سخنان خود اضافه کرد: ‌بر همین اساس مقرر شد شوراهای اسلامی و شهرداران این شهرها با استفاده از مشاوران خبره و با ارائه طرح توجیهی درآمدزا نسبت به اخذ تسهیلات اقدام کنند.

وی بیان کرد: مقرر شد شهرداران بدهکار نیز با وجود بدهی خود از این تسهیلات برخوردار باشند و با کسر بدهی موجود از تسهیلات ارائه شده مابقی را در فعالیت‌های درآمدزایی پایدار هزینه کنند.

دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان در ادامه یادآور شد: با توجه به مشکلات زیاد شهرهای جنوب استان در برخورداری از خیابان‌ها و کوچه‌های مناسب، شهرداری‌های این شهرها باید در عمران شهری بیش از پیش تلاش کرده و در تحقق حماسه اقتصادی مورد نظر مقام معظم رهبری با نصب‌العین قرار دادن کار مضاعف از میزان محرومیت‌ها بکاهند.

جعفری‌بنه خلخال ادامه داد: ‌در این جلسه ما موضوعات دیگری را نیز مورد توجه قرار دادیم که قرار شد با پیگیری‌های مستمر همه موارد مطرح شده عملیاتی و اجرایی شود و شوراها و شهرداران در کمترین زمان با توجه به بضاعت‌های منطقه‌ای نسبت به ارائه طرح‌های توجیهی اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نماینده مردم جنوب استان گفت: زمینه این کار به ویژه در حوزه گردشگری مهیاست و در خلخال با ارائه طرح گردشگری در منطقه ازناو و اندبیل، در شهرستان کوثر با ارائه طرح‌های گردشگری دور دریاچه سد گیوی، در شاهرود با ارائه طرح گردشگری محوطه امامزاده عبدالله کلور و در هشتجین نیز بستر مساعد برای این کار وجود دارد تا بتوان از این طریق به توسعه همه‌جانبه این شهرها کمک کرد.

وی افزود:‌ سازمان شهرداری‌ها باید در نظر داشته باشند که برای محرومیت‌زدایی به مناطق محروم توجه خاص داشته هر چند قوانین موجود اجازه اختصاص ۲۰ درصد منابع این سازمان برای کمک به شهرداری‌های کلانشهر را داده است ولی این قانون به محرومیت مضاعف مناطق محروم منجر شده و در تلاش هستیم در لایحه بودن ۹۳ از افزایش میزان کمک دولت به شهرداری‌های شهرهای کوچک دفاع کنیم و در مورد اصلاح این ماده از قانون اساسی پیشقدم باشیم هر چند با وجود تعداد بیشتر نمایندگان کلانشهرها در مجلس این حرکت و کار دشواری است./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری