جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲
رییس شورای شهر تبریز خواستار تعیین تکلیف نظام درآمدهای پایدار شهرداری ها شد

رییس شورای اسلامی شهر تبریز بر لزوم تعیین تکلیف نظام درآمدهای پایدار شهرداری تاکید کرد.

Print Friendly, PDF & Email

 

شهرام دبیری روز سه شنبه در نشست مشترک اعضای این شورا با نمایندگان مجلس، با تاکید براینکه بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه باید نظام درآمدهای پایدار تا پایان برنامه تعیین تکلیف می شد، گفت: متاسفانه به رغم پیگیری های لازم این امر تاکنون محقق نشده است.

وی افزود: این درحالی است که شوراهای اسلامی شهر، شهرداری ها و دیگر دستگاه های ذیربط مکلفند سیاست هایی همچون کاهش نرخ عوارض صدور پروانه های ساختمانی و تبدیل این عوارض به بهای خدمات بهره برداری و یا عوارض بر ارزش افزوده اراضی و املاک ناشی از اجرای طرح ها توسعه شهری اعمال کنند.

دبیری گفت: تعیین سهم شهروند در تامین هزینه های خدمات عمومی، شهری و نوسازی و تعیین سهم دولت در ایجاد زیرساخت های توسعه شهری، تبدیل عوارض موضوع درآمد شهرداری ها از عوارض بر املاک به عوارض ناشی از مصرف و خدمات، تعیین ضمانت اجرایی برای وصول عوارض، بهای خدمات و سایر درآمدهای شهرداری ها و برون سپاری وظایف قابل واگذاری و هدایت بودجه شهرداری ها به سمت وظایف اصلی و قانونی را پیگیری و اجرایی کنند که این امر علاوه بر کاهش درآمدهای شهرداری، هزینه هایی را نیز به بدنه این نهاد تحمیل می کند.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز در عین حال برپایی نشست مشترک اعضای شورای شهر و شهردار تبریز با نمایندگان مردم در مجلس را گامی موثر در جهت پیگیری و حل مشکلات فرا روی مدیریت شهری دانست و ابراز امیدواری کرد با پیگیری های پارلمانی نمایندگان، امکان تسریع در پیش بینی، تامین و تخصیص درآمدهای پایدار برای شهرداری ها به منظور خدمات رسانی مطلوب و سریع تر فراهم شود.

پیگیری مطالبات شهرداری از دولت، پیگیری اعتبارات سفرهای استانی ریاست جمهوری در حوزه مدیریت شهری، استقرار مدیریت واحد شهری و معافیت های مالیاتی شهرداری از دیگر موارد پیگیری رییس شورای اسلامی شهر از نمایندگان مجلس بود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری