جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲
لزوم مکانیزه شدن صدور پروانه ساختمانی و گواهی های تختلف در شهرداری زنجان

شهردار زنجان گفت: صدور پروانه ساختمانی و گواهی های تختلف در شهرداری زنجان هنوز مکانیزه نشده است.

Print Friendly, PDF & Email

محسن امین ظهر سه شنبه در جلسه شورای اسلامی شهر  افزود: زمانی می توانیم کار را درست پیش ببریم که صدورپروانه و صدور پایان کار مکانیزه شده باش. زمانی می توانیم اصلاحی را انجام دهیم که دخالت های غیر مجاز را حذف  کنیم، تا زمانی که سازمان نظام  مهندسی اعتماد شهرداری را به خود جلب  نکند این کار را نمی توان انجام داد. 

وی ادامه داد: از مناطق سه گانه شهرداری زنجان، تنها سیستم  صدور پروانه ساختمانی و گواهی های مختلف در شهرداری منطقه دو مکانیزه است.

امین افزود:  باید از تجربیات سایر شهرها در راه اندازی دفاتر پیشخوان برای ارایه خدمات صدور پروانه ساختمان و رفع عیب و ایرادهای احتمالی بهره گیری شود و  دفاتر پیشخوان تاسیسی نباید به دفاتر واسطه گری برای صدور تخلفات تبدیل شود.

شهردار زنجان ادامه داد: اعتماد بین شهرداری و نظام مهندسی ساختمان در واقع اعتماد بین مردم و نظام مهندسی بوده و پس از اعتمادسازی شهرداری آمادگی دارد برخی از خدمات را از سوی دفاتر پیشخوان و با مشارکت سازمان نظام مهندسی ساختمان به شهروندان ارایه دهد.

نائب رئیس شورای شهر گفت:کار گروهی در کمیسیون شهرداری، با تدوین برنامه کاری نظام مهندسی است که کار شهرداری را تکمیل می کند.

فخرالدین رستمی افزود: تخلفات در زمینه ساخت و ساز  آگاهانه و  ناآگاهانه است. برخی از مردم  به دنبال منفعت طلبی و برخی نیز در اثر مشکلات  زیاد تخلف می کنند که مشکلاتشان حل شود. بایدبه وسیله یک بروشور یا دفترچه راهنما تخلفات را به شهروندان گوشزد کنند زیرا نظارت و اجرائیات و هر نوع برخورد شهرداری با شهروندان بازتاب بدی را  برای  شهرداری دارد.

وی  گفت:شهرداری  و شورای شهر باید یک راهکار داشته باشد تا بتوانیم در شروع  کار ساختمانی اگر تخلفی بود منع ادامه  دهیم و  جلوی تخلف را گرفت که کار به  پلیس و برخورد اجرایی نرسد.

رستمی افزود:باید جلوی آسیب های اجتماعی گرفته  شود که بی حرمتی به شهرداری نشود و با  صبر و حوصله جلوی مشکل را بگیریم./مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری