جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲
تاکید شورای شهر بر نظارت شهرداری در مقاوم‌ سازی گود ایران ‌زمین
اعضای شورای اسلامی شهر تهران، در سی و یکمین جلسه شورا شهرداری را موظف کردند بر مقاوم‌ سازی گود ایران ‌زمین نظارت داشته باشد. به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، اقبال ...

اعضای شورای اسلامی شهر تهران، در سی و یکمین جلسه شورا شهرداری را موظف کردند بر مقاوم‌ سازی گود ایران ‌زمین نظارت داشته باشد.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، اقبال شاکری عضو شورای شهر گفت: بر اساس آخرین جلسه شورای عالی شهرداری، پروانه ادامه کار پروژه ایران زمین لغو شد.
وی از شهرداری و دستگاه‌ های مربوط خواست نظارت دقیقی بر مقاوم ‌سازی این گودبرداری داشته باشند و تمهیدات لازم را برای این موضوع در نظر بگیرند.
محسن سرخو دیگر عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه گود ایران زمین مشکلات عدیده‌ ای را برای ساکنان این منطقه ایجاد کرده است، افزود:‌ هم ‌اکنون نیز ترک ‌های جدیدی در اطراف خیابان گلستان ایجاد شده است، ضمن اینکه مالک پروژه به تعهدات خود در خصوص ایجاد شمع‌ ها در کنار دیواره پروژه عمل نکرد.
سرخو گفت: در حال حاضر خیابان ایران زمین با توجه به بارندگی‌ های اخیر نشست کرده است و اگر اقدامی صورت نگیرد شاید اتفاقات بدتری بیفتد.
‌در ادامه جلسه امروز، علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به لغو پروانه ایران زمین از سوی کمیسیون شورای عالی شهرداری اظهار داشت: در حالی این تصمیم گرفته شده است که امیدواریم تمهیدات لازم برای این تصمیم و پر کردن گود ایران زمین گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه پر کردن گود ایران زمین حداقل چند ماهی زمان می ‌برد، گفت: امیدواریم در این زمینه تمهیدات لازم انجام شود ، چرا که اگر این اتفاق نیفتد، قطعا مشکلات بیشتری برای ساکنان این منطقه به وجود خواهد آمد.
دبیر با بیان اینکه اگر گود ایران زمین به همین شکل لحاظ شود، مشکلات زیادی را برای خانه‌های مردم در سعادت آباد به وجود خواهد آورد، گفت: اگر کار به این شکل ادامه پیدا کند، مشکلات بیشتر خواهد شد.
احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تصمیم کمیسیون شورای عالی شهرداری در خصوص پروژه ایران زمین گفت: قطعا این تصمیم اعمال خواهد شد و ما نیز از شهرداری تهران می‌خواهیم تمهیدات لازم را در این خصوص انجام دهد.
محمد سالاری دیگر عضو شورای شهر در ادامه جلسه هم گفت: خوشبختانه وزیر راه و شهرسازی توجه ویژه‌ ای به پروژه ایران زمین داشت و در نخستین جلسه شورای عالی شهرداری به این موضوع اشاره کرد.
وی با اشاره به تصمیم شورای عالی شهرداری گفت: این تصمیم قطعا به نفع شهروندان و ساکنان خیابان ایران زمین خواهد بود و در واقع تصمیم شخصی نیست.
سالاری در ادامه با اشاره به مغایرت‌های طرح جامع و طرح تفصیلی شهر تهران، گفت: قطعا این موضوع نیز در جلسات شورای عالی شهرداری پیگیری خواهد شد.
وی افزود‌: در جلسه اخیر شورای عالی شهرسازی، تمام اعضا بر این موضوع تأکید دارند که باید این پروژه متوقف شود چرا که ساخت این پروژه در ابتدا نیز کار اشتباهی بوده است.
سالاری گفت: مالکان پروژه نیز می ‌توانند با همکاری شهرداری و شورای شهر، منطقه دیگری را برای ساخت چنین پروژه‌ای در نظر بگیرند و طرح جایگزین را بر اساس چارچوب طرح تفصیلی انجام دهند.
وی گفت:‌ امیدواریم مقاوم سازی گودبرداری پروژه ایران زمین در دستور کار شهرداری قرار گیرد و شورا نیز نظارت کاملی را بر این پروژه داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری