جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲
ترکاشوند: رفع دغدغه های مشترک نیازمند همدلی/اکبریان: کرج برای رفع مشکلات شهرهای اقماری برادری کند
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علي تركاشوند در این نشست، افزود: در سنوات گذشته 2 ميليارد تومان اعتبار دولتي نيز براي اين پروژه در نظر گرفته شده است ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی ترکاشوند در این نشست، افزود: در سنوات گذشته ۲ میلیارد تومان اعتبار دولتی نیز برای این پروژه در نظر گرفته شده است که مجموعه استانداری در تلاش است این بودجه را به استان بازگرداند.


رئیس شورای شهر کرج نیز در این جلسه گفت: همدلی تنها راه رفع دغدغه های مشترک شناسایی شده است و مسائل حریم شهر کرج نیز باید برطرف شود.


محمود دادگو یادآور شد: در حریم شهر کرج با کمالشهر مسائل و مشکلات متعددی از جمله ساخت و سازهای غیرمجاز وجود دارد، که مشکلات شهرک بهارستان از جمله آن است و باید با تعامل و همفکری مدیران این دو شهر برطرف شود.


رئیس شورای شهر کرج در ادامه پیشنهادی مبنی بر ساخت ایستگاه مترو تهران – کرج – هشتگرد در محدوده کمالشهر ارائه داد که مورد استقبال حضار قرار گرفت و افزود: تاکنون شورای شهر و شهرداری کرج هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به منظور فاز صفر پل هوای تامین اعتبار و هزینه کرده است.


رئیس شورای اسلامی کمالشهر نیز در این جلسه ضمن تشکر از اعضای شورای سوم برای تصویب پل روگذر حصارک به کمالشهر و اعضای شورای چهارم نیز به منظور پیگیری برای ساخت این پروژه اظهار داشت: از ترکاشوند، شهردار کلانشهر کرج نیز به منظور رفع دغدغه های مشترک نیز کمال تشکر را دارم.


قهرمانی بیان کرد: از زمانی که محدوده کرج تحویل شهرداری کمالشهر شده است مقدمات صدور مجوزات ساختمانی را انجام داده است تا بتوان یکسری خدمات و امکانات را به شهروندان ارائه داد.


این عضو شورای اسلامی کمالشهر گفت: پیگیری احداث پل ارتباطی کرج و کمالشهر از مطالبات به حق مردم است که باید به شدت پیگیری شود.


وی تاکید کرد: شورای شهر کمالشهر آمادگی لازم برای همکاری در تسریع در روند اجرایی پرو‍ژه حصارک را به طور کامل دارد.


شهردار کمالشهر نیز در این خصوص اظهار داشت: احداث این پروژه نیازمند تملکات فراوانی است که آزادسازی و تملک در محدوده کمالشهر را شورای اسلامی این شهر انجام خواهد داد.


شهرداری کرج برای اجرای طرح های عمرانی سایر شهرهای اطراف برادری کند


نماینده مردم کرج در مجلس نیز در این جلسه افزود: امکان مساعدت مالی از سوی دولت در شرایط مالی فعلی وجود ندارد، شهرداری کرج به عنوان برادر بزرگتر باید پادرمیانی کرده و در اجرای پرو‍ژه های عمرانی کمک حال شهرداری های دیگر شهرهای شهرستان باشد.


اکبریان ادامه داد: بلوار کرج – محمدشهر در حریم شهرداری کرج بوده است اما شهرداری کرج در این محدوده برای ساماندهی و بهسازی این بلوار هزینه کرد و در بحث کمالشهر نیز بهتر است این اتفاق بیفتد.


وی ابراز امیدواری کرد که کلنگ احداث پروژه پل حصارک به کمالشهر در دهه فجر امسال کلنگ بخورد و از نگاه ویژه و افق دید ترکاشوند شهردار کرج نیز تشکر کرد و گفت: پروژه پارک تنیس، بلوار شورا، تالار نژاد فلاح از جمله مواردی بودند که در دوره وی احداث شد و سالها بعد ضرورت احداث آن در شهر احساس شد.


معاون خدمات شهر شهرداری کرج نیز در این خصوص گفت: مشاور این طرح سه گزینه در اختیار شهرداری کرج گذاشت که شهرداری کرج گزینه ای که کمترین تملک را دارد انتخاب کرد اما با این حال نیز ۲۳ هزار مترمربع برای احداث این پروژه نیاز به تملک دارد که بیشترین حجم این تملکات مربوط به شرکت پشتیبانی امور دام است.


کمالی زاده یادآور شد: این پروژه کاهش ترافیک محدوده پل فعلی حصارک را به همراه دارد و تاثیر عمیقی در روانی تردد در کلانشهر کرج و کمالشهر دارد و برای تملک اراضی لازم ۸۷ میلیارد تومان هزینه نیاز است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری