جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲
فرهنگ و عمران کمالشهر را دریابیم/ احداث پل تنها راه حل نیست
عباس رستمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، بر ضرورت برگزاری جلسات هم اندیشی میان اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری دو شهر کرج و کمالشهر اشاره ...
عباس رستمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، بر ضرورت برگزاری جلسات هم اندیشی میان اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری دو شهر کرج و کمالشهر اشاره کرد و یادآور شد: وجود تراکم بالای جمعیت در کنار اتخاذ سیاست های نادرست برای این شهر آثار و تبعاتی را به همراه داشته که یکی از آنها ترافیک بالای منطقه و ورودی آن به شمار می آید.


رستمی با بیان اینکه تمرکز جمعیتی و دستگاه های اداری و دولتی در یک منطقه از حیث جامعه شناسی و ترافیکی صحیح نیست و خدمات باید در مناطق و شهرها پراکنده شوند، اظهار داشت: برای مثال ادارات نباید در بام کرج تجمیع شده و تمامی شهروندان البرزی برای دسترسی به آنها از مناطق اطراف به این بخش مراجعه نمایند.


وی در بخش دیگری از گفته های خود به بحث احداث پل کمالشهر اشاره کرد و ادامه داد: علیرغم اینکه به تصمیم گیری برای احداث این پل احترام قائلیم اما معتقدم این جاده شهری است و نمی تواند بار حمل و نقل کشوری را به دوش کشد.


رستمی با بیان اینکه تردد نزدیک به ۱۳ استان کشور از بخش زیر و روی این پل صورت می گیرد، اضافه کرد: این جاده باید شهری باقی بماند. از این رو راه اساسی اصلاح این مشکل این است که در کنار این امر کمربندی جنوبی هشتگرد به سمت تهران فعال شود.


وی ادامه داد: طبق این طرح، تردد باید روزها از طریق کمربندی انجام شده و ترددهای شبانه از مسیر همین جاده شهری صورت گیرد.


رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کمالشهر یادآور شد: همچنین شب ها از این جاده شهری میتوان برای جابجایی و ترانزیت مسافر از شهرهای غربی کشور استفاده کرد.


رستمی اظهار داشت: برای اصلاح موقت مشکل فوق نیز می توان ضمن مدیریت صحیح جمعیت و عدم تمرکز ادارات، کمربندی شرق و غرب کشور را راه اندازی کنیم.


این مسئول تحقق این امر را نیازمند بهره گیری از اعتبارات ملی و استانی قلمداد کرد و راه سوم حل مشکل را نیز ساخت جاده موازی دانست.


وی با اشاره به اینکه نباید صرفا به احداث پل در جاده ها اکتفا نماییم و در وهله نخست باید کشش جاده را در نظر بگیریم، اذعان داشت: باید برای اصلاح مشکلات فوق از احداث جاده های مواصلاتی موازی بهره بگیریم که یکی از مسیرهای فوق می تواند مسیر کمالشهر به سمت حصارک باشد.


رستمی افزود: با این اقدام هم کمربندی کمالشهر شکل می گیرد و هم جاده جدیدی برای تردد شهروندان احداث می شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری