جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲
تهیه و تدوین طرح مدیریت پسماند البرز در اولویت کاری قرار دارد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ˈ مجید سریزدیˈ در کارگروه پسماند استان البرز، افزود:به منظور مدیریت پسماند، نگاه معاونت عمرانی استانداری به دو بخش شهری و مناطق ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ˈ مجید سریزدیˈ در کارگروه پسماند استان البرز، افزود:به منظور مدیریت پسماند، نگاه معاونت عمرانی استانداری به دو بخش شهری و مناطق روستایی معطوف شده است .


وی ادامه داد: برای تبیین اهمیت و ضرورت مدیریت پسماند و زباله، ساز و کارهای این امر مهیا شده تا در اداره کل شهری و روستایی استانداری البرز واحد پسماند به صورت مستقل و زیر نظر مدیرکل شهری و روستایی فعالیت خود را آغاز کند.


سرپرست معاونت هماهنگی امور استانداری البرز گفت: با تدابیری که اندیشیده شده ، بازیافت پسماند و زباله در این استان به صنعت تبدیل خواهد شد.


وی اضافه کرد: طرح و رویکرد این معاونت آن است که بتوانیم با مشارکت بخش خصوصی در این زمینه پسماند را به صنعت درآمدزایی مبدل سازیم.


سریزدی خاطرنشان کرد: بر اساس اختیارات قانونی، ˈسازمان بازیافت ˈ در برخی استان ها تشکیل شده و تشکیل سازمان بازیافت به صورت استانی در دو محدوده شهر و خارج از شهر خواهد بود.


وی همچنین تهیه و تعریف نقاط جدید در طرح جامع حریم کرج را از جمله وظایف مدیریت پسماند در حوزه اداره کل شهری و شوراهای استانداری البرز برشمرد.


سریزدی گفت: پس از جانمایی نقاط مورد نظر در تخلیه زباله دستگاه های محیط زیست نیز در دو بخش شهری و استانی در البرز مستقر خواهند شد.


تعیین متولی برای جمع آوری زباله و پسماند جاده چالوس و همچنین رسیدگی به نحوه امحاء زباله های پزشکی از دیگر موارد طرح شده در کارگروه پسماند استان البرز بود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری