جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۲
احداث ۴۰۰ ایستگاه اتوبوس مکانیزه در شهر/اتوبوسرانی کرج در رتبه سوم کشور
مهرداد کیانی که به مناسبت روز صنعت حمل و نقل با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج گفتگو کرد، ضمن اعلام این خبر در خصوص وضعیت  ایستگاه های اتوبوس در کرج ...
مهرداد کیانی که به مناسبت روز صنعت حمل و نقل با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج گفتگو کرد، ضمن اعلام این خبر در خصوص وضعیت  ایستگاه های اتوبوس در کرج گفت: اتوبوسرانی و نحوه خدمات دهی این سازمان در تیرس نگاه شهروندان قرار دارد و از این نظر مردم خود عملکرد این دستگاه خدمات رسان را قضاوت می کنند.


وی با اشاره به وضعیت ایستگاه های اتوبوس در کرج، با عنوان اینکه، در حال حاضر در وضعیت مطلوبی که به آن متمایل هستیم قرار نداریم، اذعان داشت: این درحالیست که سیستم سعی دارد به سمت مطلوب بودن حرکت کند.


این مسئول با یادآوری انعقاد قرارداد ساخت و نصب ۴۰۰ ایستگاه اتوبوس جدید، یادآور شد،: از این تعداد ۱۰۰ ایستگاه به صورت مکانیزه در نقاط پیش بینی شده، احداث می شود و در حال حاضر نیز ۵۰ ایستگاه مکانیزه احداث شده است.


کیانی ادامه داد: علاوه بر ایجاد و احداث ایستگاه های مکانیزه اتوبوس، ۲۰۰ ایستگاه اتوبوس غیر مکانیزه و معمولی نیز تعویض شد علاوه بر این، با توجه به وجود یکهزار و ۲۰۰ ایستگاه اتوبوس که در سطح شهر و استان وجود دارد، بخش عمده ای از ایستگاه ها اصلاح خواهد شد.


وی در خصوص اولویت احداث ایستگاه های مکانیزه اتوبوس در کرج، عنوان کرد:  اولویت اول برای احداث این نوع  ایستگاه  اتوبوس مکانی است که در آن محل تولید سفر بیشتری وجود دارد و اولویت دیگر نیز مربوط به مکان های مبداء و مقصد است  که مسافران به دلیل طولانی شدن زمان سفر، انتظار بیشتری برای استفاده از اتوبوس می کشند.


این مسئول ادامه داد: سیاست احداث این ایستگاه ها نیز  بر این مبنا می باشد که مسافران  در سرما و گرما محفوظ باشند.


 سازمان اتوبوسرانی کرج سومین سازمان کشور است


مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج و حومه در ادامه با بیان اینکه، سازمان اتوبوسرانی کرج  به لحاظ تعداد ناوگان، سومین سازمان کشور بعد از تهران و مشهد است، اظهارداشت: در حال حاضر این سازمان با هزار و  ۵۷۰ دستگاه اتوبوس خدمت رسانی می کند.


کیانی ادامه داد: از این تعداد، هزار دستگاه اتوبوس در خطوط درون شهری فعال هستند و مابقی نیز در سرویس های مدارس و دربستی و کارخانجات فعالیت می کنند.


وی اظهارداشت: به استناد آمارهای سازمان شهرداری و اتحادیه اتوبوسرانی کشور، کرج، کمترین میزان اتوبوس متوقف و خواب را دارد اما وضعیت شرح داده شده به این معنا نیست که سازمان اتوبوسرانی کرج از وضعیت مالی خوبی برخوردار است و یا اینکه از میزان نرخ کرایه ها راضی هستیم.


کیانی ادامه داد: رسیدن به این سطح در واقع تلاشی است که از سوی مدیران و مسئولین استانی صورت گرفته است، ضمن آنکه، عملکرد کارشناسان فنی و بخش خصوصی متخصص نیز در تحقق این امر تاثیر گذار بوده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری