جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۲
بیشترین توسعه در حوزه حمل و نقل کشور مربوط به کرج است/بهره گیری گازوئیل یورو ۴ در ناوگان اتوبوسرانی
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مهرداد کیانی که صبح امروز به مناسبت روز " صنعت حمل و نقل " میهمان برنامه رادیویی شهر من سلام شد، طی ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مهرداد کیانی که صبح امروز به مناسبت روز ” صنعت حمل و نقل ” میهمان برنامه رادیویی شهر من سلام شد، طی گفتگویی با مجموعه عوامل این رسانه شنیداری با بیان این مطلب ضمن تبریک به فعالان این عرصه به ارائه گزارشی از تاریخچه ناوگان اتوبوسرانی کرج پرداخت.


وی با بیان اینکه، طی هفت سال گذشته هیچ اتوبوس کولرداری در ناوگان اتوبوسرانی کرج وجود نداشت، عنوان کرد: این اتوبوس ها در گذشته مدرن نبوده و فاقد کولر و سیستم صوتی و پخش رادیویی بودند که این موضوع طی تحولاتی که در سیستم حمل و نقل کشور ایجاد شد، تغییر کرد.


کیانی با عنوان اینکه، بیشترین توسعه ای که در کشور در حوزه حمل و نقل عمومی اتفاق افتاده مربوط به کرج بوده است، اظهارداشت: طی این تحولات ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی کرج، مدرن و مجهز به سیستم هایی متعددی از جمله کولر و پخش رادیو شدند که این موضوع نیز از سوی رانندگان مورد استقبال قرار گرفت.


تحریم ها بیشترین آسیب را به صنعت حمل و نقل زد


مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج و حومه با اشاره به اینکه، صنعت حمل و نقل بیشترین صدمات و آسیب های را از تحریم ها خورده است، گفت: از دیگر مسائلی که این حوزه طی هدفمند کردن یارانه ها با آن مواجه شد، افزایش ۹۰۰ درصدی هزینه ها بوده است که حتی برخی حمایت ها پاسخگوی این افزایش هزینه ها نبودند.


کیانی با ارزیابی مثبت از عملکرد همکاران و پرسنل سازمانی ، اظهارداشت: مسئولین و مجموعه عوامل مرتبط با این سازمان به گونه ای بحران را مدیریت کردند که برغم افزایش هزینه ها به ویژه افزایش ۹ درصدی هزینه سوخت، خدمات رسانی از سوی این سازمان دچار وقفه نشد.


 گازوئیل یورو ۴ را به ناوگان اتوبوسرانی اضافه کردیم


مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج و حومه از ورود گازوئیل یورو ۴ به ناوگان این سازمان خبرداد و گفت:  در حال حاضر تعداد کمی از اتوبوس های فعال در خطوط  از سوخت سی ان جی و گاز استفاده می کنند و اکثر اتوبوس ها از سوخت دیزل استفاده می کنند.


کیانی اضافه کرد: در سال جاری با همت شرکت پخش فرآورده های نفتی، گازوئیل یورو ۴ به ناوگان اضافه و از امسال نیز توزیع این سوخت که آلایندگی کمی دارد، بین اتوبوس ها آغاز شد که در حال حاضر نیز بین ۵۰ تا ۶۰ درصد از اتوبوس ها از این سوخت بهره مند هستند و با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان امسال همه اتوبوس ها باید از این سوخت استفاده کنند.


وی در خصوص استانداردهای متفاوتی که در زمینه سوخت وجود دارد، بیان کرد: این استانداردها در حوزه زیست محیطی در هر دوره تغییر می کند و شرایط آن سخت گیرانه تر می شود.


کیانی با بیان اینکه، در گذشته گازوئیل معمولی مورد استفاده ماشین آلات سنگین در جاده ها و بیابان ها، در محیط شهری هم استفاده می شد، عنوان کرد: برای اولین بار شهر تهران و مشهد از گازوئیل یورو ۴ استفاده کرد و امسال نیز ناوگان اتوبوسرانی کرج از این نوع سوخت برای اتوبوس های ملکی که در خطوط پر تردد و هسته مرکزی  شهر تردد دارند، استفاده کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری