جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۲
۷۵ میلیارد تومان بودجه شهرداری شاهین‌شهر محقق شده است

رئیس شورای شاهین‌شهر گفت: بودجه شهرداری شاهین‌شهر برای سال ۹۲ چیزی حدود ۹۷ میلیارد تومان بوده است که قریب ۷۵ میلیارد تومان آن تا هم اکنون محقق شده است.

Print Friendly, PDF & Email

حمیدرضا مقدسی بعد از ظهر امروز در نشست خبری خود با اهالی رسانه اظهار کرد: همان‌گونه که در قانون و آیین‌نامه اجرایی تشکیل شوراها برنامه‌ریزی‌شده سخنگوی شورا اسلامی شهر باید اخبار، اطلاعات و تصمیمات شورا، را به سمع و آگاهی مردم برساند. سایت خبری شهرداریها، 75 میلیارد تومان بودجه شهرداری شاهین‌شهر محقق شده است

وی گفت: بر این اساس ما پیش‌بینی کرده‌ایم در دوره چهارم شورای اسلامی شاهین‌شهر این مطالب توسط سخنگوی شورا  به صورت ادواری ماهی یک جلسه با حضور اهالی رسانه به اطلاع مردم همیشه در صحنه شاهین‌شهر برسد.

رئیس شورای اسلامی شاهین‌شهر ادامه داد: وظیفه بود که جهت‌گیری‌های دوره‌ی چهارم شورای اسلامی شاهین‌شهر اطلاع‌رسانی شود.

این مسئول با بیان اینکه به طبع شورا نخستین کاری که انجام می‌دهد، برداشت نقاط ضعف است، تاکید کرد: یعنی شورا ابتدا نقاط ضعف را شناسایی و سپس بر حسب این نقاط برای شهر برنامه‌ریزی می‌کند.

مقدسی در ادامه با اشاره به وجود تخصص‌های مختلف از جمله امور فرهنگی، امور عمرانی، امور مالی، خدمات شهری و سایر قسمت‌های دیگر  که در شورای اسلامی شهر، خاطرنشان کرد: هم اکنون با ورود این افراد متخصص در شورای اسلامی شهر، طرح‌هایی برای کم رنگ کردن این نقاط ضعف ارائه می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شاهین‌شهر با دسته‌بندی حوزه‌های چهارگانه شهرداری و یک حوزه خاص فرهنگی، اظهار کرد: در حوزه عمرانی بیش‌ترین مطلبی که با آن رو برو بوده‌ایم و الان هم هستیم بحث مدیریت پروژه به معنای واقعی است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های شاهین‌شهر  درست اولویت‌بندی نشده‌اند، افزود: ما اهتمام خودمان را در این دوره به خصوص برای سال ۹۳ که می‌خواهیم بودجه‌ریزی کنیم به کار می‌گیریم که پروژه‌ها را با توجه به نیازهای شهر اولاً تعریف کنیم، ثانیاً اصول و مدیریت پروژه را به کار بگیریم.

این مسئول با بیان اینکه ۲۵ آبان‌ماه، شهرداری لایحه‌ای جهت درخواست اعتبار به میزان ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای شورای اسلامی شهر ارسال کرده است، اذعان کرد: آن رقمی که پیشنهاد و تصویب‌شده برای سال ۹۱ و همچنین برای سال ۹۲ روی این پروژه‌ها برآورد شده است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع به علت تورم نبوده بلکه علت آن میزان برنامه‌ریزی و تخمین کم برای پروژه‌هاست، تصریح کرد: دو دلیل در اجرای این پروژه‌ها دخیل هستند کلید پایان‌بَر که عبارت‌اند از؛ یا محدوده پروژه را کم دیده‌اند و یا درست دیده‌اند اما درست تخمین نکرده‌اند، مثل: کتابخانه مرکزی در میدان شهرداری است.

رئیس شورای اسلامی شاهین‌شهر تاکید کرد: به طور کلی فوریت کار در شورای شاهین‌شهر و همچنین شهرداری اولویت با اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است.

این مسئول با اعلام اسامی چند پروژه نیمه‌تمام در شهرداری شاهین‌شهر و همچنین میزان اعتبارات آنان، عنوان کرد: برای بهشت حضرت معصومه (س)  ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، پارک فرعی سه مخابرات مجدد یک میلیارد تومان، تکمیل فرهنگ‌سرای گلدیس ۴۰۰ میلیون تومان، ادامه احداث ساختمان شهرداری مرکزی ۴۰۰ میلیون تومان، اصلاح بلوار امام علی (ع) و چهار بانده کردن آن با توجه به حجم ترافیک عبوری بر روی آن یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص داده شده است.

مقدسی با اشاره به اینکه برای تکمیل کل ورزشگاه‌های در حال احداث شهر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بودجه برای آن تصویب شد، متذکر شد: تکمیل کتابخانه مرکزی شاهین‌شهر چهار میلیارد تومان با توجه به فوریت کار و با توجه به اینکه در دید مردم قرار دارد.

وی با بیان اینکه خرید ماشین‌آلات شهری به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان، ادامه عملیات ترمیم ترانشه معابر و حفاری‌هایی که توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان مانند آب و فاضلاب و مخابرات انجام می‌شود، ۷۰۰ میلیون تومان بودجه به آن اختصاص داده‌شده، ادامه داد: ترمیم آسفالت معابر ۴۰۰ میلیون تومان که جمعاً ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ما از محل پیش‌بینی مازاد بر درآمدهای شهرداری برای تکمیل این پروژه‌ها پول جا به جا کرده‌ایم.

رئیس شورای اسلامی شاهین‌شهر با بیان اینکه بودجه خود شهرداری شاهین‌شهر برای سال ۹۲ چیزی حدود ۹۷ میلیارد تومان بوده است که قریب ۷۵ میلیارد تومان آن تا هم اکنون محقق شده، تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه روند رشد درآمد در بحث شهرسازی و یک سری بحث‌ها در مورد عوارض کالا و صنایع آلاینده در حریم این مبلغ افزایش پیدا کند./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری