جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۲
شهرداری قم موظف به مطالعه میدانی پارکینگ‌های سطح شهر است

سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر قم که تنها یک غایب داشت با ده دقیقه تاخیر و به عنوان کوتاه ترین جلسه شورای اسلامی شهر قم برگزار شد، در این جلسه شهرداری موظف به مطالعه میدانی درباره پارکینگ‌های عمومی و خصوصی تا پایان امسال شد.

Print Friendly, PDF & Email

سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم با حضور اعضای شورای اسلامی شهر قم و شهردار قم با ده دقیقه تاخیر برگزار شد که وحید شایسته نیک یکی از اعضای شورای اسلامی شهر قم در اواسط جلسه در این جلسه حضور یافت. جلسه شورای اسلامی شهر قم

نخستین فرد حاضر در جلسه مقیمی یکی از اعضای شورای‌اسلامی شهر قم بود و پس از ایشان دیگر اعضای شورای اسلامی شهر قم وسپس رئیس و نائب رئیس شورای اسلامی شهر در جلسه حضور پیدا کردند و وقتی با دیر آمدن اعضا مواجه شدند، رئیس شورای اسلامی شهر اظهار کرد: مگر جلسه در این ساعت شروع نمی شود پس اعضا کجا هستند؟!

پس از اینکه اعضا یک به یک وارد جلسه شده اند سخن گوی شورای اسلامی شهر قم آیاتی از کلام الله مجید را قرائت و جلسه به طور رسمی با یک نفر غایب شروع به کار کرد.

با توجه به مسائل مطرح شده در یکی از رسانه های استان در مورد رنگ چای اعضای شورای شهر، زمانی که یکی از خبرنگاران برای خود چای می ریخت شهردار قم گفت: چای قرمز بنوشید تا رسانه‌های دیگر بدانند ما فرقی میان اعضای شورای اسلامی و خبرنگاران قائل نمی شویم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به جلسه شهرداران کلان شهرهای کشور درباره بررسی لایحه بودجه سال ۹۳ در قم اظهار کرد: در این جلسه شهرداران کلان شهرهای کشور و اعضای کمیسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی حضور داشتد.

آگاهی کامل اعضای شرکت کننده در جلسه لایحه بودجه ۹۳ به مسائل شهری

حجت الاسلام آتش زر خاطر نشان کرد: مواردی در لایحه بودجه ۹۳ به شهرداری ها مربوط می شد که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در سال آینده وزارت خانه ها می توانند از زمین های که کاربری مناسب دارند و می توان آن ها را تغییر کاربری ‌داد و از آن ها استفاده نمود عنوان کرد: دولت برای تامین منابع لازم اجازه تغییر کاربری زمین ها را به وزارت خانه ها داده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود:‌ متاسفانه از ۳۵ میلیارد دلار فاینانس دولت بودجه برای شهرداری در نظر گرفته نشده است البته نماینده دولت اعلام کرده است که برای هر ۳۵ میلیارد دلار پروژه ای تعریف شده است.

عضو شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه تمامی افرادی که در جلسه لایحه بودجه ۹۳ شهرداری ها حضور داشتند از اعضای شورای اسلامی شهر و یا شهرداران کلان شهر ها بودند گفت: حضور چنین افرادی در جلسه خوب بود زیرا که آن ها آشنایی کاملی از موضاعت شهری داشتند.

تصویب ۳۱ توافق نامه کمیسیون زیر بنایی شورای اسلامی شهر قم

پس از سخنان رئیس شورای اسلامی شهر قم، رئیس کمیسیون زیر بنایی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به ۳۱ توافق نامه مطرح شده در کمیسیون زیر بنایی اذعان کرد: ۳۱ توافق نامه در کمیسیون زیر بنایی شورای اسلامی شهر قم به اتفاق آرا به تصویب رسیده است.

پس از صحبت های سعات طلب این ۳۱ توافق نامه به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر قم رسید.

در این میان حجت الاسلام آتش زر با اشاره به اینکه در آینده دستگاه های رای گیری در شورای اسلامی شهر قم نصب می شود بیان کرد: پس از نصب این دستگاه ها اعضا می توانند به صورت دیجیتالی رای خود را اعلام نمایند و پس از تصویب طرح ها صلواتی برای تبرک آن طرح فرستاده می شود.

انتخاب دبیر برای کمیسیون های شورای اسلامی شهر قم

رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه در شورای اسلامی شهر قم کمیسیون پنج گانه وجود دارد تصریح کرد: هر یک از کمیسیون ها دبیری برای کارها و پیگیری فعالیت کمیسیون دارند که این دبیرها پس از تصویب در شورای اسلامی شهر قم شروع به فعالیت می کنند.

در حال حاضر کمیسیون های امور زیر بنایی، خدمات شهری و امور زائرین، فرهنگی و اجتماعی و  حقوقی و نظارت دبیر دارند و تنها یک کمیسیون شورای اسلامی شهر قم دبیر ندارد.

حجت الاسلام آتش زر خاطر نشان کرد:‌دبیرها به میزان ۱۰۰ ساعت در ماه و به صورت پاره وقت در کمیسیون ها مشغول به فعالیت هستند، البته انتخاب دبیر برای کمیسیون ها از طرح های‌ هئیت رئیسه شورای اسلامی شهر قم است.

سعید روحانی رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به معرفی‌‌ آقای طلای توسط هئیت رئیسه شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: بنده هیچ اطلاع و شناختی نسبت به این آقا ندارم که البته با توجه به سوابقی که داشتند اعضای کمیسیون حقوقی‌ و نظارت با ایشان موافقت کرده اند.

محسن عابدینی پور درباره انتخاب دبیر برای کمیسیون ها گفت: افرادی که در سمت دبیر برای کمیسیون ها انتخاب و فعالیت می کنند باید در چارچوب قوانین و ضوابطی که اعضای شورای اسلامی شهر تعیین می کنند انتخاب شوند.

پس از اظهار نظر های اعضای شورای اسلامی شهر قم با انتخاب آقای طلای به مدت سه ماه با عنوان دبیر کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر قم موافقت شد.

عدم وجود پارکینگ کافی در شهر یکی از معضلات شهری است

رئیس کمیسیون امور زیر بنایی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه اتومبیل های فراوانی در سطح شهر وجود دارد اذعان کرد: با توجه به این موضوع شهر قم نیاز به ساخت پارکینگ های عمومی و خصوصی دارد که این موضوع یکی از الزامات دوره چهارم شورای اسلامی شهر قم است.

سعادت طلب بیان کرد: با توجه به اینکه نظام مندی ساخت پارکینگ های عمومی و قوانین حذف پارکینگ نیاز مبرمی به مطالعات میدانی در سطح شهر دارد شهرداری موظف به انجام مطالعات میدانی است.

وی با تاکید بر اینکه مطالعات شهرداری باید زیر نظر کمیسیون زیر بنایی صورت گیرد تصریح کرد: شهرداری تا پایان سال ۹۲ باید مطالعات و نتایج این مطالعات را در اختیار شورای اسلامی شهر قم قرار دهد.

عباس ذاکریان با اشاره به اینکه مطالعات میدانی بعد از طرح جامعه حمل و نقل ترافیک صورت گرفته است عنوان کرد: این مطالعات پس از سال ۸۶ و در دوره های قبل صورت گرفته است که مطالعات درباره جانمایی پارکینگ های عمومی در سطح شهر بوده است که این مطالعات در سال گذشته بروز رسانی هم شده است.

فاکر یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه در شهر قم تعدا پارکینگ ها اندک است عنوان کرد: متاسفانه در مناطق مختلف شهر پارکینگ یا وجود ندارد یا اگر هم باشد جوابگوی این تعداد خودرو نیست که باید مطالعات کلی در این باره انجام شود.

البته نظر سخنگوی شورای اسلامی شهر قم قید مطالعات میدانی درباره پارکینگ های شهر  در اماکن تجاری در ضوابط تفصیلی بود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه در سطح شهر نیاز به ساخت پارکینگ های طبقاتی است خاطر نشان کرد: بخش خصوصی اعلام آمادگی خود را جهت ساخت پارکینگ در سط شهر اعلام کرده است اما شرایطی را هم بیان کرده است.

حجت الاسلام آتش زر افزود: به طور مثال بخش خصوصی شرط کرده است که پس از ساخت پارکینگ ها شهرداری موظف به خرید پارکینگ ها است که این شرایط در حال بررسی است./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری