جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۲
بخشی از برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران تکراری است

عضو کمیسیون نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه بخشی از برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تکراری است، گفت: معتقدیم باید اندازه‌گیری دقیقی دباره برنامه اول شهرداری شود زیرا آنچه در برنامه ۵ ساله اول قید شده با با آنچه عملیاتی شده فاصله دارد.

Print Friendly, PDF & Email

محسن پیرهادی ، درباره نظارت شورای شهر بر اقداماتی مدیریتی و عملکردی شهرداری تهران،‌ اظهار داشت: در حال حاضر علاوه بر موضوعاتی که از سوی ریاست شورای شهر به کمیسیون حقوقی ارجاع می‌شود، فرآیندها و نگاه سیستمی موجود در واحد‌های مختلف شهرداری، قوانین و آیین‌نامه‌هایی که توسط این نهاد در حال اجراست تحت نظارت قرار دارد. شهرداری

وی با اشاره به اینکه برخی از فرآیند‌ها و نگاه سیستمی که باید در شهرداری حاکم باشد دارای اشکالاتی است‌، ادامه داد: اشکالات مذکور در واحدهای مختلف شهرداری از جمله سازمان‌ها‌، شرکت‌ها و مناطق ۲۲ گانه را در کمیسیون نظارت و حقوقی شورا بررسی و به مسئولان مربوطه در شهرداری اعلام می‌کنیم.

عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهارات خود گفت: قرار است قالیباف، شهردار تهران و معاونان وی در جلسه علنی روز سه شنبه حضور یابند و گزارش عملکردی درباره چگونگی اجرای برنامه پنج ساله اول ارائه دهند تا بتوان در جلسات آتی به ادامه بررسی برنامه پنج ساله دوم پرداخت.

وی با بیان اینکه باید بدانیم چه میزان از برنامه‌ پنج ساله نخست شهرداری به اجرا در آمده است، اظهار داشت: با توجه به انتقادات موجود در شورای شهر معتقدیم باید اندازه‌گیری دقیق و جدی در این باره انجام شود زیرا آنچه در قالب برنامه ۵ ساله اول به شورای دوره قبلی ارائه شده با آنچه در عمل صورت گرفته است فاصله دارد.

پیرهادی با اشاره به اینکه قرار است شهرداری دفاعیات خود را در این زمینه در شورای شهر ارائه دهد، افزود: آنچه در برنامه اول و دوم ۵ ساله شهرداری روی کاغذ نوشته شده بسیار خوب است اما برخی از عبارات برنامه دوم مانند طرح جامع بوده و به نوعی ضمانت اجرایی ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران در کمیسیون نطارت در دست بررسی قرار دارد، گفت: بر اساس بررسی‌هایی که تاکنون درباره برنامه پنج ساله شهرداری صورت گرفته می‌توان گفت این برنامه از نگاه نظری بسیار خوب است چراکه اگر ۵۰ درصد از شعارها و آرمان‌هایی که در برنامه مطرح شده به اجرا در آید مطوب است اما نکته حائز اهمیت و اساسی در شورای شهر و کمیسیون نظارت و حقوقی چگونگی اجرای آنهاست ضمن اینکه شهرداری در برنامه دوم خود بخشی از شعارها و برنامه‌‌های قبلی‌اش را تکرار کرده است.

عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران تصریح کرد: نسبت به محتوای برنامه ۵ ساله اول و دوم شهرداری چند سوال اساسی وجود دارد؛ نخست اینکه چه میزان از برنامه پنج ساله اول محقق شده است که باید مورد به مورد اقدامات عملی شده را با برنامه ارائه شده تطبیق دهند هرچند که به عقیده بنده بین برنامه و اقدمات عملی فاصله وجود دارد.

وی با طرح پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا برنامه پنج ساله دوم در ادامه برنامه قبلی شهرداری تهیه شده است یا خیر؟ گفت: شهرداری باید توضیح دهد که برنامه دوم خود را با چه میزان نیروی انسانی، چه ابزاری به اجرا در می‌آورد و چه میزان از این برنامه قابلیت اجرا دارد. همچنین شهردار تهران باید اعلام کند ضمانت اجرایی برنامه ۵ ساله شهرداری چیست و همه زوایای مختلف برنامه را برای اعضای شورای شهر روشن کند./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری