جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۲
رفتگران شهرداری زاهدان از ابتدای امسال تاکنون حقوق دریافت نکرده اند

رفتگران شهرداری زاهدان می گویند: به دلیل پرداخت نشدن حقوقشان از ابتدای سال جاری تاکنون مشکلات زیادی برای خانواده و افراد تحت تکفل آنها ایجاد شده است.

Print Friendly, PDF & Email

 

شهردار زاهدان روز شنبه با تایید این مطلب در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: از آنجا که کارگران و رفتگران شهرداری زاهدان حداقل بین هفت تا ۹ماه حقوق دریافت نکرده اند اولویت نخست شهرداری جذب منابع مالی برای پرداخت معوقات پیمانکاران بخش خدماتی است.

سید ˈمسلم سیدالحسینیˈ اضافه کرد: هنوز آمار دقیق مطالبات از شهرداری زاهدان جمع آوری نشده است اما بر اساس برآوردهای اولیه بین ۶۰ تا ۷۰ میلیارد ریال فقط به کارگران و رفتگران شرکت های خدماتی و جمع آوری زباله بدهی داریم.

وی با بیان اینکه رویکرد جدید شهرداری زاهدان ارتقای کیفیت خدمات شهری با روش های تشویقی از جمله پرداخت به موقع حقوق کارگران است، به رفتگران این شهر اطمینان داد: به عنوان ضعیف ترین قشر کارگری مطالبات آنها در اولویت قرار می گیرد.

در همین ارتباط معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان به ایرنا گفت: با آن دسته از شرکت های پیمانکار که حقوق رفتگران را به موقع پرداخت نکنند، برخورد قانونی می شود.

ˈنظیراحمد هاشم زهیˈ افزود: بر اساس قرار داد منعقده با پیمانکاران اگر در مواردی شهرداری تا چهار ماه موفق به پرداخت حقوق کارگران نشود، پیمانکار متعهد است از سرمایه داخلی خود حقوق آنها را پرداخت کند.

رییس شورای شهر زاهدان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم پیگیر پرداخت نشدن حقوق معوقه کارگران شهرداری هستند.

ˈعبدالناصر گرگیچˈ افزود: تاخیر در پرداخت مطالبات پیمانکاران شهرداری زاهدان مهمترین دلیل پرداخت نشدن حقوق رفتگران است، از مسوولان شهرداری درخواست داریم با کاهش هزینه های جاری، پرداخت حقوق رفتگران را در اولویت قرار دهند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری