جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۲
استقلال علمی برگرفته از پژوهش محوری است / دعوت مدیریت شهری به مطالعات پژوهشی
"فاطمه اسکندری" در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، تقارن هفته پژوهش امسال با یک رویداد مهم در صحنه علمی – تحقیقاتی کشور را مصداق خروج از بخش ...
“فاطمه اسکندری” در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، تقارن هفته پژوهش امسال با یک رویداد مهم در صحنه علمی – تحقیقاتی کشور را مصداق خروج از بخش های صرفا تئوریک به حوزه عملیاتی و اجرایی دانست و با تبریک ایام به محققان و دانش پژوهان کشور گفت: موفقیت دانشمندان و متخصصان فضایی جمهوری اسلامی ایران در پرتاب کاوشگر «پژوهش» حامل دومین موجود زنده به منظور توسعه تحقیقات فضایی نشان داد مباحث پژوهشی و تحقیقی جایگاه خود را در نظام بودجه ای کشور به دست آورده است و با چنین رویه ای، می توان به افق های روشن امیدوارتر بود.


وی افزود: پژوهش یکی از اصلی ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور است و قدرت و استقلال هر ملتی به پژوهش و تولید علم استوار می باشد، بنابراین نوع و سطح فعالیت های پژوهشی یکی از شاخص های اصلی توسعه و پیشرفت محسوب می شود.


اسکندری بیان داشت: موفقیت در تمام فعالیت های مربوط به توسعه از جمله: صنایع و کشاورزی و خدمات بنحوی است که لازمه اش توسعه فعالیت های پژوهشی است.


به گفته عضو پارلمان شهری کرج، پژوهش یکی از عوامل مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می رود. اگر پژوهشی صورت نگیرد و فضای علمی راکد باشد، توسعه حاصل نمی شود.


وی، تاکید کرد: به عنوان یک عضو شورای شهر کرج تاکید دارم که بایستی مطالعات پژوهشی داشته باشیم و ضمن برقراری ارتباط با مراکز علمی و تحقیقاتی کشور، در مسایل تحقیقاتی سرمایه گذاری کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری