جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۲
ابهام در مالکیت پارک ملت تربت حیدریه/ ۳۰۰ اصله درخت قربانی توافق مالکین با شهرداری

به دنبال انتشار خبری مبنی بر تخریب پارک ملت شهر تربت حیدریه که در پی ادعای مالکیت از سوی چند تن از شهروندان صورت گرفته چالش جدی برای شهرداری و شورای این شهر ایجاد کرده، برای روشن شدن دو روی سکه این ماجرا سراغ مدعیان مالکیت این زمین و مسئولان ذی ربط رفتیم تا شاید سرانجام پارک ۵۰ ساله این شهر مشخص شود.

Print Friendly, PDF & Email

برای آگهی از صحت و سقم این خبر با چند تن از افراد دخیل در این موضوع و نیز شهردار به گفتگو پرداختیم.

حبیبی از عمده مالکان زمین های اطراف پارک ملت تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: مالکیت زمینهای پارک ملت مربوط به عده ای از مالکین است که سالها قبل نسبت به باز پس گیری آن شکایت و حکم قطعی نسبت به سهمشان گرفته اند.

وی افزود: بنده به لحاظ جلوگیری از نابودی پارک ملت تقریبا سهام همه مالکین را خریداری کرده ام و از آنجائی که نمی خواستم شهروندان که ذینفع آن هستند متضرر شوند در حدود ۱۰ سال پیش با شهرداری به توافق رسیدیم که در ازای واگذاری زمین های پارک، در شهرک بهارستان  امتیازاتی به ما داده شود.

حبیبی ادامه داد: ولی از آنجائی که شهرک بهارستان دایر نشد این قرارداد خود به خود فسخ شده است و شهرداری باید قیمت واگذاری زمین پارک ملت را به ما پرداخت کند که تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده است.

این مدعی مالکیت پارک ملت افزود: با این وجود بنده به شهرداری پیشنهاد کردم که با دو نفر از اعضای شورای شهر به وزارت کشور مراجعه کنیم و بودجه ای برای خریداری پارک ملت توسط شهرداری از آنها بگیریم که خواسته مالکین تحقق یابد و بعد دریافت قیمت زمین بنده متعهد می شوم مقداری از آن را برای شهر هزینه کنم که البته این موضوع در شورای شهر و شهرداری فعلا در حال بررسی است.

قصد تخریب  پارک ملت را ندارم

وی با اشاره به اخباری مبنی بر تخریب پارک ملت افزود: در حال خاکریزی زمین های اطراف پارک ملت  که متعلق به خودم است هستم و با هماهنگی امور آب منطقه ای شهرستان مقرر شده است حریم رودخانه را رعایت کنم و دیوار ساحلی با هزینه خود بسازم و مابقی آن مربوط به مالکین این اراضی است، قصد دارم در این زمینها هر پروژه ای را که لازم باشد اجرا کنم و درخت کاری نیز بشود.

وی افزود: آیا این کار ترمیم محیط زیست است یا تخریب آن؟ از آنجائیکه شهرداری توان خریداری زمینها را ندارد قصد دارم پس از گذراندن مراحل قانونی، برای احداث باغ و یا موارد دیگر که در هر صورت حتما درخت کاری می شود اقدام کنیم تا از وضعیت نابسامان فعلی خارج شود.

وی ادامه داد: آن وقت مردم قضاوت خواهند کرد که حالت فعلی و یا چشم اندازی که ما در نظر داریم برای این منطقه مناسبتر است متاسفانه  در حال حاضر زمین های جنب پارک ملت بیشتر شبیه زباله دانی است.

حبیبی در ادامه گفت: مسئول محیط زیست تربت حیدریه پاسخ بدهد که در رابطه با حریم رو%D

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری