جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۲
تخلفات یک مدیر شهرداری فاش شد

تخلفاتی در حوزه شهرسازی شهر تهران فاش شد. در بخشی از این تخلفات آقای رئیس با نفوذ خود ۲ طبقه مازاد تراکم برای ملک مادر زنش گرفته و همچنین معبر منزل مادر خانم خود را از ۶ متر به ۸ متر رسانده و همین امر باعث اعتراض اهالی محل شد.

Print Friendly, PDF & Email

به نقل از فارس، در بحث شهرسازی تخلفاتی در سطح شهر تهران رخ می دهد که اعضای شورای شهر هم این موضوع را تایید کرده و اعلام کردند با جدیت این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

دریافت رشوه در برخی از قسمت های شهرداری و یا سوء استفاده از موقعیت از مواردی است که بعضاً در شهرداری تهران به خصوص در بحث شهرسازی دیده می شود.

یک منبع آگاه بخشی از این تخلفات را که مربوط به یکی از مدیران شهرداری تهران است فاش کرد.

وقتی ملک مادر زن را ۲ طبقه افزایش می‌یابد

وی افزود: این ملک واقع در یکی از مناطق خوب شهرداری تهران است و متعلق به خانم ط.ف مادر زن این مسئول شهرداری تهران است که این فرد با نفوذ خود ۲ طبقه مازاد تراکم گرفته است و همچنین معبر منزل مادر خانم خود را از ۶ متر به ۸ متر رسانده و همین امر باعث اعتراض اهالی محل شده است. همچنین گواهی پایانکار ملک در مرحله نازک کاری صادر شده است.

وی یکی دیگر از تخلفات این مدیر را فاش کرد و گفت: این مدیر نظارت ساخت ملکش را خودش بر عهده داشته است و از آنجا که طبق بند ۵ ماده ۱۳ مبحث دوم قانون مقررات ملی ساختمان که صریحاً اعلام می‌دارد: صاحب کار نمی‌تواند ناظر ملک خویش باشد، این امر تخلف محسوب گشته و می‌بایست پروانه نظارت نامبرده در شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان استان تهران مورد بررسی و صدور حکم مقتضی قرار گیرد.

وی ادامه داد: در زمان صدور پروانه، طبق طرح تفصیلی ۴ طبقه بر روی همکف مجاز بوده که با رایزنی‌های نامبرده و با دستور شهردار منطقه، موضوع در شورای معماری منطقه مطرح و با نصف عوارض مرسوم، با ضریب ۲٫۵A مصوب می‌گردد.

به گفته این مقام مطلع، مالک در حین اجرا، با انگیزه تثبیت تجاری اقدام به اجرای طبقه همکف با ارتفاع ۴ متر کرد، که این امر موجب حذف پارکینگ در این طبقه شد. تثبیت این تجاری به متراژ ۱۰۶ متر مربع در شورای معماری به شماره —– مورخ —— به جای محاسبه روند نظارت فنی، با ضریب ۱۶A که ضریب مصوب شورای شهر جهت تجاری در روند صدور پروانه می‌باشد انجام شده است. استناد شورا جهت محاسبه به این روش و اعلام عوارض به صورت قلیل، نامه ای به معاونت امور مناطق مبنی بر تأمین تمامی پارکینگ‌ها و مجاب کردن منطقه جهت تثبیت بر اساس جدول شماره ۴ شورای شهر بوده است. جالب اینجاست که در زمان این مکاتبه، خود این فرد عهده‌دار سمت مشاور…… بوده است.

وی در ادامه گفت: علاوه بر این، مالک در طبقات اقدام به الحاق تراس به قسمت مسکونی و تقلیل مشاعات (راه پله و لابی) کرده است که جمعاً حدود ۵۸ مترمربع به تراکم مسکونی اضافه و محاسبه شده است.

به گفته وی، بر اساس بازدید میدانی صورت گرفته، مغایر با نقشه‌های معماری تأیید شده، تمامی واحدها به صورت اداری اجرا شده است.

وی در خصوص یکی دیگر از تخلفات این مدیر گفت در این ملک(که شماره، آدرس و تمامی اسناد آن موجود است) تخلف خاصی از لحاظ پروانه یا اجرا صورت نگرفته است، لکن تخلف مشهود در این مورد، همانند ملک قبلی، نظارت خود آقای مدیر بر ملکش است. همانطور که قبلاً اشاره شد، می‌بایست بابت این تخلف، در خصوص پروانه نظارت نامبرده در شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان استان تهران تصمیم‌گیری شود. همچنین در زمان صدور گواهی پایانکار این ملک، این فرد سمتی در همین منطقه را عهده‌دار بودند و حتی گواهی پایانکار ملک را خود ایشان توقیع کرده اند.

این مقام آگاه گفت که این مدیر فراخوانده شده و در خصوص این اقدامات توضیحاتی خواسته ایم ولی پاسخ های وی قانع کننده نبوده است.

این مقام مطلع در خصوص نامه مهدی چمران به شهردار منطقه در خصوص تخلفات انجام شده در این منطقه پرده برداشت و گفت که در پای نامه چمران که در آن زمان رئیس شورای شهر بوده آمده که یکی از این ملک‌های که تخلف کرده متعلق به یکی از مدیران شهرداری است و عوارض خود را هم پرداخت نکرده است.

خبرنگار خبرگزاری فارس بعد از فاش شدن این موضوع به سراغ اعضای شورای شهر که نماینده مردم هستندو وظیفه آنها حفظ منافع شهروندان است، رفت و نظرات آنها را در این باره جویا شد.

مهدی چمران رئیس پیشین شورای اسلامی شهر تهران( که خودش نامه‌ای در این باره به شهرداری منطقه ارسال کرده که رونوشت آن در خبرگزاری موجود است) از تخلفات این فرد اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: تذکراتی که ما داده ایم، فارغ از نام اشخاص و بر اساس تخلفات مشاهده شده در شهر بوده است.

وی ادامه داد: من در نامه هایی که درباره تخلفات شهرسازی توضیح خواسته ام، با اشخاص کاری نداشته ام و صرفا بر اساس تخلفات صورت گرفته و شماره پرونده ها درخواست رسیدگی داشته ام.

وی ادامه داد: من اصلا از نامه ای که درباره تخلفات این فرد زده شده، اطلاعی ندارم و تازه الان فهمیدم که چه کسی پشت این تخلفات بوده است.

چمران افزود: من در پاسخ به نامه خود به شهرداری منطقه در خصوص اضافه اشکوب غیرقانونی، جوابی دریافت نکرده ام و اسمی از این فرد ذکر نشده بود. بنابراین اصلا در جریان تخلفات این شخص نبوده ام و اصلا اطلاعی از این موضوع نداشتم.

به گزارش فارس، در پاسخ به نامه ارسالی چمران به منطقه آمده است ملک شماره …. متعلق به آقای…… است که بدون ضابطه ۲ طبقه ساخته و جالب آنکه عوارض آن هم مثل مردم بیچاره پرداخت نکرده . پاسخ در منطقه بایگانی و بدون اقدام می باشد.

معصومه آباد، عضو دیگر شورای سوم نیز در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: من اصلا این شخص را نمی شناسم و در جریان تخلفات وی هم نیستم. اما می توانم پیگیری کنم و ببینم موضوع از چه قرار بوده است.

احمد دنیامالی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا نیز درباره این تخلفات به خبرنگار فارس گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم و صادقانه بگویم که اولین بار است که این موضوع را شنیده ام. اما بعید می دانم که ایشان عوارض ملک خود را پرداخت نکرده باشد، البته ممکن است که عوارض خود را مثل باقی مردم پرداخت نکرده باشد.

وی در ادامه گفت: پیشنهاد می کنم اول با خود این شخص صحبت کنید و در خصوص اتهامات وارده از وی توضیح بخواهید.

به گزارش فارس، تمامی اسناد مربوط به این تخلف در خبرگزاری فارس موجود است و در صورت نیاز منتشر خواهد شد.

تلاش خبرنگار فارس برای مصاحبه با این مدیر و شنیدن توضیحاتش بی‌نتیجه ماند ولی مدیر روابط عمومی وی گفت که این چه کاری است می‌کنید ؛ این تخریب رسانه ای است.

خبرنگار فارس گفت که ما می خواهیم پاسخ این مدیر را هم بشنویم . مدیر روابط عمومی این مدیر گفت این مدیر انسان شریفی است.

وی ادامه داد: هر آنچه دارید و به نام ایشان تمام می کنید؛ ایشان نیست. من شهادت می دهم که این فرد شریف است.

وی در پاسخ به این پرسش که امکان نداره با این مدیر صحبت کنیم؟ گفت: امکان دارد. جواب نمی داد همه را می شنود و می گوید که تخلفات من را بگوید و شما هم تخلفات را می گوید یک لبخند می زد می گوید هر جور صلاح می دانید. این آدم در این سطح نیست که بگوید خدای نکرده تخلف کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری