جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۲
برنامه ها و عملکرد مدیریت شهری با نیازها و اولویت های شهروندان منطبق شوند
احدالله احمدی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با تاکید بر موضوع فوق، عنوان کرد: شهروند مداری امری بسیار حائز اهمیت است و ارگانی همچون شهرداری با توجه ...
احدالله احمدی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با تاکید بر موضوع فوق، عنوان کرد: شهروند مداری امری بسیار حائز اهمیت است و ارگانی همچون شهرداری با توجه به وظیفه ذاتی که خدمات رسانی به شهر و شهروندان است، با این مفهوم بسیار سروکار دارد.


وی گفت: مفهوم شهروند از دیرینه ترین مفاهیم اجتماعی است که به نوعی ساختار حقوق اجتماعی را تبیین می کند که بر این اساس باید ارگان ها ونهادهایی که مسئول خدمات رسانی به شهروندان هستند با دقت نظر بیشتری به موضوع شهروند مداری بپردازند.


احمدی عنوان کرد: شهروند مداری خاص همه حوزه های می باشد و حوزه شهرسازی نیز پیوند خاصی با این موضوع دارد زیرا ایجاد ساختارهای زندگی شهروندان با عملکرد این حوزه پیوند خورده است.


وی افزود: از این رو انطباق برنامه ها و عملکرد مدیریت شهری با نیازها و اولویت های شهروندان امری مهم است که حوزه شهرسازی نگاه ویژه ای به این موضوع دارد.


احمدی، عدم توانایی دولت در تامین منابع مالی اداره و عمران شهرها را یادآور شد و افزود: پیچیدگی روز افزون زندگی شهری بی شک توان بالای مدیریت شهری برای پاسخگویی به نیازها را می طلبد که انجام این مهم نیز در گرو تدوین برنامه های اجرای قوی و تبیین سیاست های کارآمد است.


وی تاکید کرد: مدیریت شهری با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود سعی در برآوردن نیازهای شهروندی در عرصه های مختلف دارد و یکی از این عرصه ها ایجاد ساختارهای شهری مطلوب برای زندگی و اسکان آسان شهروندان است.


استفاده از ظرفیت شهروندان در توسعه شهری


معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج، گفت: شهروندان از مهمترین منابع انسانی مدیریت شهری هستند که می توانند با ظرفیت سازی مناسب یکدیگر را پوشش دهند.


احمدی تاکید کرد: آموزش اجتماعی، توانمندسازی و استفاده از ظرفیت شهروندان در توسعه شهری بسیار موضوع مهمی است که مدیریت شهری نگاه ویژه ای به تحقق کامل آن دارد.


وی گفت: معاونت معماری و شهرسازی در راستای سیاست گذاری های شهرداری سعی در تدوین برنامه هایی دارد که اهداف کلان این دستگاه را در کوتاه ترین زمان تامین کند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری