جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۲
تولید هفت واکسن جدید در برنامه چهارساله/ کمبود واکسن فلج اطفال به علت بروز وقفه در ورود میمون بود
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سید حسن قاضی زاده هاشمی پیش از ظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در کرج ...


به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سید حسن قاضی زاده هاشمی پیش از ظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در کرج در جمع خبرنگاران با اشاره به هدفگذاری وزارت بهداشت گفت: تولید هفت واکسن مهم با استاندارهای جدید بین المللی در پایان چهار سال و اعلام سیاستهای خرید در آستانه سال ۹۳ پیش بینی شده است.


وی افزود: با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور از موسسات علاقه مند به حضور در بازار واکسن استقبال می کنیم تا زمینه ورود افراد جوان و علاقه مند فراهم شود.


استقبال از شرکتهای خصوصی علاقه مند به ورود در بازار واکسن


هاشمی با اشاره به مسئولیت وزارت بهداشت به عنوان سفارش دهنده اصلی واکسنهای انسانی گفت: برای استفاده از محصولات این موسسه اطمینان می دهیم اما سیاست وزارتخانه تشویق موسسه رازی به تحقیقات بیشتر و تولید واکسن های جدید است تا مجبور به واردات نباشیم.

 
وی تاکید کرد: این موسسه می تواند امر تولید را به بخش خصوصی در قالب شرکتهای دانش بنیان یا سایر شرکتهای خصوصی تمام نقاط کشور واگذار کند.


کمبود واکسن فلج اطفال به علت بروز وقفه در ورود میمون به کشور


وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به کمبود واکسن فلج اطفال در برخی استانها با بیان اینکه این مشکل مربوط به دانش فنی نیست، گفت: همواره واکسنهای تولیدی پیش از استفاده برای انسان برای اثربخشی و اطمینان از آنها بر روی حیوانات معرفی شده از سوی سازمان بهداشت جهانی آزمایش می شوند.


هاشمی با اشاره به اینکه این سازمان برای آزمایش واکسن فلج اطفال میمون را توصیه کرد، افزود: اما برای ورود این حیوان به کشور وقفه ای ایجاد شد و نتوانستیم واکسن را بر روی میمون آزمایش کنیم و ناچار شدیم بخشی از نیاز کشور به این واکسن را از خارج تامین کنیم.


وی با بیان اینکه پیش از این برای ورود این حیوان مشکلی وجود نداشت، گفت: با ورود سازمان غذا و دارو به سرعت حدود شش میلیون دز واکسن فلج اطفال وارد کشور شد و هم اکنون نیز برای شش ماه آینده این واکسن در کشور موجود است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری