جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۲
نرم افزارهای مالی تغییر کرد/ گزارش تفریغ بودجه به صورت روزانه
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمد احمدی صبح امروز در جلسه شورای برنامه ریزی با بیان این مطلب افزود: در تعریفی از تفریغ بودجه می توان گفت، ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمد احمدی صبح امروز در جلسه شورای برنامه ریزی با بیان این مطلب افزود: در تعریفی از تفریغ بودجه می توان گفت، این مفهوم نتیجۀ نهایی نظارت بعد از خرج است و به نوعی یک نوع حسابرسی کلی عملیات مالی شهرداری است.


وی اضافه کرد: تفریغ بودجه نشانگر درجۀ تطبیق یا عدم تطابق عملیات انجام شده توسط شهرداری بر مبنای محاسبات پیش بینی شده است و نظارت بر دخل و خرج را عهده دار است.


تفریغ بودجه انعکاس تحقق بودجه است


مدیر امور مالی شهرداری کرج با بیان اینکه، تفریغ بودجه، بررسی مسائل مالی به صورت جزئی و کلی را در پی دارد، افزود: تفریغ بودجه در واقع انعکاس تحقق بودجه است که با بهره گیری از نرم افزار جدید گزارش های تفریغ بودجه به صورت روزانه استخراج می شود.


احمدی با بیان اینکه، رویکرد فوق نقش بسزایی در تسهیل و بهینه سازی روند برنامه های مالی و اجرایی مدیریت شهری ایفا می کند، عنوان کرد: انجام این مهم با همفکری و خرد جمعی به نحو شایسته و کارآمدی محقق شد.


اخذ تسهیلات از بانک شهر به منظور تسهیل در روند اقدامات شهری


مدیر مالی شهرداری کرج در ادامه با یادآوری مصوبه شورای اسلامی شهر کرج مبنی بر خرید سهام بانک شهر، عنوان کرد: اخذ تسهیلات از بانک شهر برای صورت وضعیت های عمرانی و تملک املاک واقع در طرح های عمرانی از اقدامات مهمی است که از سوی حوزه مالی صورت گرفته است.


احمدی اظهارداشت: اخذ تسهیلات از بانک شهر با هدف ایجاد زمینه های مناسب به منظور انجام اقدامات مختلف شهری صورت گرفته است.


وی خاطرنشان کرد: انجام این مهم می تواند نقش بسزایی در پوشش دهی بخشی از هزینه های شهرداری داشته باشد.


لزوم تعیین تکلیف حسابهای راکد


مدیر امور مالی شهرداری کرج در ادامه خواستار تعیین تکیلف حساب های راکد شد و افزود: این مهم باید از سوی مسئولین به جد پیگیری شود.


احمدی با اعلام این موضوع که، دفترچه بودجه سال ۹۳ مراحل تکمیلی را می گذراند، افزود: هدف گذاری در سال جاری جذب حداقل ۸۵ درصد بودجه است که با برنامه ریزی های صورت گرفته از آن عبور خواهیم کرد.


وی همچنین خبرداد: بودجه شش ماه اول شهرداری نیز در کمیسیون بودجه شورا به تصویب رسید.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری