جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۲
خروجی انسانی بدون ایمان «معصیت» است/ غبار وجود، جامعه را غبار آلود می کند
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس میری خضری در نشست صبح امروز شورای برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری کلانشهر کرج با ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس میری خضری در نشست صبح امروز شورای برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری کلانشهر کرج با بیان مطلب فوق افزود: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان دیده بان دلسوز کشور با طرح موضوع سبک زندگی ایرانی – اسلامی، زنگ هشدار گرایش به مدل های غربی زندگی را به صدا در آوردند و در مجموع؛ مجموعه رفتارها، گفتارها، باورها و ارزش هایی که انسان برای زندگی باید به آن اهتمام داشته باشد، سبک زندگی ایرانی – اسلامی محسوب می شود.


وی، به رابطه وجودی انسان با جهان پیرامون اشاره کرد و افزود: انسان در دایره ای از رفتار و گفتار با خودش، طبیعت و خداوند عالم ارتباط دارد و موظف است حقوق انسانی و ایمانی خود را در قبال سایرین انجام دهد تا از آزمون بزرگ زندگی سربلند بیرون بیاید.


این نویسنده، وجود انسان ها را به زمینی تشبیه کرد که اگر با آبِ معنویت و ایمان سیراب شود و نورِ خورشید الهی به آن بتابد، مستعد کاشت بذر اعمال و کردار نیک است و در غیر این صورت، در زمین غیر بایر محصول خوبی عمل نمی آید.


استاد حوزه و دانشگاه، نظارت همیشگی پروردگار عالم بر اعمال و رفتار انسان ها را یادآور شد و با تاکید بر مراقبت افراد بر ظاهر و باطن شان، بیان داشت: به فرموده بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی، عالم محضر خداست و در محضر خدا نباید دچار معصیت و گناه شد.


وی خاطر نشان کرد: همچنین امام علی (ع) می فرمایند که ایمان بهترین راه ها و روشن ترین چراغ ها است و قلبِ مومن همواره به نور علم و دانش روشن است.


نویسنده حوزه علمیه قم، آلودگی های ظاهری جامعه را برگرفته از آلودگی درون دانست و اظهار داشت: باور دارم هر که باطنش را زیبا کند و وجودش را برای کمال های انسانی بیاراید، ظاهرش نیز زیبا و دوست داشتنی می شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری