جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۲
کاهش شدید دمای هوا در البرز
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، منصور رحمانیان امروز اظهار داشت: طی روزهای اخیر شاهد بارش‌های خوبی در استان البرز بودیم و این امر ضمن تأمین بخشی از ...


به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، منصور رحمانیان امروز اظهار داشت: طی روزهای اخیر شاهد بارش‌های خوبی در استان البرز بودیم و این امر ضمن تأمین بخشی از نیاز آب استان در فصل گرما، موجب تلطیف هوا و کاهش چشمگیر آلاینده‌های جوی شده است.


وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه میزان بارندگی‌ها در استان البرز چگونه بوده است، گفت: بر اساس آخرین برآورده‌ها تنها در روز و شامگاه پنجشنبه ۲۱ آذر در شهرستان کرج بیش از ۲ میلی‌متر بارندگی ثبت شده است.


مدیرکل هواشناسی استان البرز افزود: در این روز بیشترین بارندگی‌ها مربوط به شهرستان طالقان با ثبت حدود ۱۰ میلی‌متر بارندگی است که بیشتر این بارندگی‌ها مربوط به بارش برف است.


رحمانیان افزود: همچنین در روز و شامگاه پنجشنبه و جمعه ۲۱ و ۲۲ آذر در شهرستان ساوجبلاغ بیش از ۸ میلی‌متر بارندگی ثبت شده است.


*کاهش حداقل ۷ درجه‌ای دمای هوا در استان البرز


وی در بخش دیگری از سخنان خود به پیش‌بینی وضع هوا در ۳ روز آینده اشاره کرد و گفت: بارندگی‌هایی که از عصر چهارشنبه در استان البرز‌ آغاز شده است تا اواسط این هفته تداوم خواهد داشت.


مدیرکل اداره هواشناسی استان البرز افزود: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل داده‌های علمی از صبح روز یکشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور شده که این سامانه از دوشنبه به بعد آسمان و آب و هوای استان البرز را تحت تأثیر قرار خواهد داد.


رحمانیان گفت: بنابراین انتظار داریم که طی روزهای سه‌شنبه تا صبح پنجشنبه نیز بارش‌ها به صورت پراکنده در استان البرز تداوم یافته و این بارش‌ها در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به صورت برف خواهد بود.


وی متذکر شد: نکته قابل تأمل در پیش‌بینی آب و هوای استان البرز مربوط به کاهش شدید و حداقل ۷ درجه‌ای دما در روزهای آتی است و مردم البرز این هفته روزهای سردی را در پیش خواهند داشت.


رحمانیان افزود: به عنوان نمونه در روز جمعه حداکثر دمای هوا در شهرستان کرج ۷ درجه ثبت شد که این میزان در روز یکشنبه به حداکثر دو درجه بالای صفر می‌رسد و روند کاهش دما در روزهای بعد تشدید خواهد شد.


وی در پایان گفت: این میزان کاهش در شهرستان‌هایی که در مناطق مرتفع واقع شده‌اند از جمله شهرستان طالقان بیشتر خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری