جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۲
موارد درآمدزا برای شهرداری‌ها در قانون بودجه وارد شوند

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید تلاش کنیم موضوعاتی همچون اوراق مشارکت و مباحث درآمدزا برای شهرداری‌ها را در بودجه مطرح نماییم.

Print Friendly, PDF & Email

احمد امیرآبادی دیشب در بخش پایانی نشست مشترک شهرداران کلانشهرها و اعضای فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس اظهار کرد: در بحث مدیریت شهری چند نکته اساسی وجود دارد؛ نخست اینکه در بودجه ۹۳ تغییراتی در احکام به وجود آمده است.
وی افزود: بیشتر اعضای هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری عضو کمیسیون تلفیق هم هستند بنابراین باید تلاش کنیم موضوعاتی همچون اوراق مشارکت و مباحث درآمدزا برای شهرداری‌ها را در بودجه مطرح کنیم.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرداری‌های شهرهای کوچک با مشکلات مالی بیشتری روبه‌رو هستند عنوان داشت: در کارگروه‌های نشست چهارم کلانشهرها مباحثی در همین زمینه داشتیم که از آن جمله می‌توان به نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد.
وی ادامه داد: در لایحه بودجه ۹۳ برخی تغییر کاربری‌ها لحاظ شده که جای حقوق شهرداری‌ها در آنها خالی است و حتی می‌توان گفت حقوق شهری تضییع شده است بنابراین درصدد هستیم این مورد در قانون بودجه اصلاح شود.
امیرآبادی مالیات بر ارزش افزوده و اوراق مشارکت را از دیگر مباحثی دانست که در کارگروه‌های نشست چهارم کلانشهرها به بحث و بررسی گذاشته شده‌اند و خاطرنشان کرد: موارد اصلاحی باید به کمیسیون تلفیق پیشنهاد شوند تا نمایندگان نیز در صورت تایید نسبت به رفع موانع درآمدزایی شهرداری‌ها بپردازند./باشگاه خبرنگاران
Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : ,
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری