جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۲
محکومیت حقوقی ۱۵ میلیارد تومانی شهرداری تربت حیدریه

شهردار تربت حیدریه گفت: شهرداری تربت حیدریه حدود ۱۵ میلیارد تومان محکومیت حقوقی دارد که همه آن مربوط به سال‌های دور نیست.

Print Friendly, PDF & Email

مهدی ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تربت حیدریه اظهار کرد: شهرداری تربت حیدریه بیش از ۱۵ میلیارد تومان محکومیت حقوقی دارد که همه آنها مربوط به سالیان دور نیست و در چند سال اخیر نیز متاسفانه با اهمال کاری مسئولان وقت این محکومیت‌ها ادامه پیدا کرده است.

شهردار تربت حیدریه گفت: شهرداری تربت حیدریه را با ۲۰ میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته‌ام و در مسئولیتم همیشه با بدهکاری‌های معوق حقوقی شهرداری دست و پنجه نرم کردم.

ناصری بیان کرد: امور جاری شهر را نمی‌توان به هیچ بهانه‌ای معطل بی پولی شهرداری کرد، به عنوان مثال خط کشی یک چهار راه برای شهرداری ۲۵۰ میلیون ریال هزینه در برداشته است در صورتی که شاید به تصور همگان این کار بسیار ساده و کم هزینه به نظر می‌رسد.

شهردار تربت حیدریه گفت: بسیاری از سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری مانند اتوبوسرانی و آتش نشانی سازمان‌های زیان ده هستند، آتش نشانی شهرداری جمعیتی نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر را در محدوده چند شهرستان پوشش می‌دهد و از این بابت حتی یک ریال هم از جایی دریافت نمی‌کنیم.

ناصری گفت: بیش از ۹۵ درصد درآمدهای شهرداری از در محل آمدهای مردمی است و کمتر از پنج درصد سهم دولت است که متاسفانه در سال گذشته کمک دولت به شهرداری تربت حیدریه تنها ۱۳۰ میلیون تومان بوده است.

وی افزود: اگرچه از زمان مسئولیتم بدهی‌های فراوانی مانند بدهی شهرداری به سازمان تامین اجتماعی را از سال ۵۴ تاکنون که حدود یک و نیم میلیارد تومان بوده است تسویه کردم، مقداری از بدهی‌های دارائی و نزدیک به چهار میلیارد تومان محکومیت‌های حقوقی دیگر را نیز پرداخت کرده‌ام اما اگر این محکومیت‌ها ادامه پیدا کند اداره امور جاری شهر با اختلال مواجه می‌شود.

شهردار تربت حیدریه با اشاره به مطالبات فراوان شهرداری از دستگاه‌های دولتی گفت: ادارات و نهادهای دولتی شهرستان بیش از ۱۳ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند و متاسفانه در حالی که شهرداری بابت بدهی به این دستگاه‌ها اصل بدهی و جرائم دیرکرد آن را هم می‌پردازد با کوتاهی و یا اهمال کاری مسئولان این نهادها شهرداری نمی‌تواند این مبالغ سنگین مطالبات خود را از آنها دریافت کند، البته به این مطالبات حدود ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی شهروندان به شهرداری را باید اضافه کنیم.

شهردار تربت حیدریه درباره بلوار باهنر گفت: اگر چه نمی‌خواهم به اشتباهاتی که در سال‌های گذشته در بهسازی این پروژه صورت گرفته است بپردازم اما دلیل تاخیر در اجرای بهسازی بلوار باهنر علاوه بر مشکلات گسترده مالی شهرداری، ایرادات فنی بسیاری است که در این پروژه با آن مواجه ایم.

ناصری بیان کرد: یا باید کل پروژه جمع می‌شد که سبب اتلاف سرمایه مردم بود و امکانپذیر نبود و یا برای ادامه کار، این طرح را باید مجدد مورد ارزیابی و بازنگری قرار می‌دادیم تا با حداقل نقص اجرا شود و به این جهت به طول انجامید و در حال حاضر هم در حال اجرا است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری